avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate ktoni2009

Activitate ktoni2009

Acum 2.ani jumate gagica din ungaria mia trimis niste bani si aproape integral i iam trimis inapoi si acuma ma amenitat ca se duce la politia din ungaria si ma reclama .dupa zisele sale si ma reclamat.mentionez faptul ca eu nu lam obligat sa imi trimita bani.si nu am facut nici un contract cu ea pe care sa il semnez sau sa il semneze ea avem doar hartiile de la western union prin care trimitea bani si trimiteam eu inapoi bani. Ce poate sa faca politia din ungaria va multumesc.
Răspuns la discuția Buna - cerere de restituire bani
Buna ma acuza ca se duce la politie in ungaria si ma reclama ca mia trimis bani si eu nu iam trimis integral inapoi bani mentionez ca aprope iam trimis banii inapoi si eu nu lam obligat ca sa imi trimeta bani.
Buna am siveu o intrebare acum 3 ano gagigca din ungaria mia trimis 15000mii de forinti din care 130 000de mi iam trimis inapoi nu are nici o hartie legalizata la notar ca mia trimis bani are numai chitantele de le wester union si eu nulam obligat sami trimita bani ea a vrut si acuma trece la amenintari ca merge la politia din ungaria si ma reclama ce poate sa imi faca va multumesc.
buna. daca cineva poate sa imi raspunda la niste intrebarii???sunt agent de paza la un patron in tg-mures lucrez numai de noapte de la ora 22 pana dimineata la ora 6.sunt la firma aceasta de 4 ani si niciodata nu am primit o hartie de salar care sa mentioneze cate ore am lucrat si ce sporurii avemm numai semnan statul de plata pe care apare numai salariul altceva nimik.patronul are angajatii pensionari pe negru si cu patru ore si in loc de 4 ore muncesc 240 de ore.este luna cand lucrez numai 120 de ore si pensionarul lucreaza 240 de ore si el pensionarul primeste salar de 600 de lei in mana si eu la 12o de ore primesc 3 milioane nici asa nu merge pensionarul munceste si omul sanatos sta acasa.si acuma momentan are doi someri care nu sunt angajatii ca formele legale.si daca lucram ziua sau noapte suntem platiti la fel cu 2,50 lei pe ora, cum pot sa fac sa imi plateasca si retroactiv sporul de nopate??? va multumesc
buna am si eu o intrebare daca cineva poate sa ma ajute.am calculatorul pe care eu lam cumparat am toate documentele pe calculator.si am descarcat un keylogger pe calculator,si am aflat ca prietena cu care stam impreuna de 5 ani ma si vorbeste urat despre mine exemplu ca sunt nebun, sa-mi urce tensiunea si sa mor cat mai repede ca sunt homo,sunt obsedat ..........si prietenii ei ma fac tractorist,nebun ,daca ma fcea mama cu o gaura in spate eram mancat deja de mult de cainiisi inca multe ce anume pot sa fac unde sa ma adresez . va multumesc.
Răspuns la discuția radiere
domnule simplu dute la primarie si radiazal de pe numele tau atat tot si eu am cumparat acum 3 ani o masina si nu lam transcris pe numele meu si plateam si eu impozitul si si batranul de la care am cumparat masina platea impozitul si ieri ma sunat batranul ca inca plateste impozitul pe masina si neam dus la primarie si am radiato de pe numele la batran si batranul a primit banii inapoi ce o platit de cand a vandut masina o zi buna
Răspuns la discuția CITAT LA PARCHET
un om simplu a scris:

Buna,
Am o citatie la parchet si spune ca sunt citat pentru audieri in calitate de invinuit iar pe antetul ei scria un nr de dosar si anul 2005.
Eu am banuiala ce este si incerc sa exipic mai pe inteles sper:
In anul 2005 un prieten a cumparat pe firma lui un autoturism cu care l-a onorat cu un bilet la ordin ulterior fiind fara acoperire dupa care a inceput spectacolul.
Am fost chemat la politie de vreo 4 ori am dat aceleasi declaratii ca noutati nu aveam si ulterior s-a dat nup si pt prietenul meu si pt mine dar s-a facut recurs impotriva rezolutiei procurorului si instanta a dispus nup pt mine dar folosirea mea ca martor iar pt el mentinerea urmaririi penale si ca se mai caute nu stiu ce probe sau ceva de activitatea firmei.Am fost iar la politie am dat aceiasi declaratie cred ca a 5 -a si au spus ca ma mai cheama ei daca au nevoie de mine.Acuma ved ca sunt citat la paechet in calitate de invinuit.Vreau sa va intreb ce mi se poate intampla.Eu in toata treaba asta am participat ca am condus acea masina pt ca prietenul meu avea permisul suspendat.
O sa ma trimita in judecata,ma poate aresta procurorul cand ma duc?.....Precizez ca nu am bani sa angajez un avocat ales.Am uitat sa precizez ca eu nu sunt actionar la firma respectiva sau altceva .Eu doar am condus accea masina si am luat parte la tranzactie dar partea vatamata a spus ca sunt si eu complice si sa platesc.
Va multumesc