avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Activitate nicoara petru

Activitate nicoara petru

multumesc mult
multumesc
deci o las moarta
daca se achita suma stopajului inceteaza si urmarirea penala
Se poate contesta un raport de inspectie fiscala prin judecata dupa un an si jumatate de la efectuarea acestuia deoarece acum un expert contabil a depistat greseala comisa de inspectori fiscali
ma numesc Viorica,am 60 ani,de profesie asistent medical.Lucrez de 40 ani iar in grupa a 2-a am lucrat 15 ani.Institutia unde lucrez,invocand motivul disponibilizarilor din lipsa de fonduri,doreste sa ma trimita la pensie la limita de varsta(desi am 60 ani)adaugandu-mi la varsta biologica si cele 3 luni/an castigate la vechimea in munca(datorita gr. a 2-a).Care e limita de varsta pentru pensionare?Cele 3 luni/an se adauga la varsta biologica?Daca datorita disponibilizarilor din lipsa de fonduri se poate angaja o persoana chiar in locul meu?Ce trebuie sa fac?
am luat marfa de la cineva si nu am avut cu ce plati biletul la ordin a trecut o saptamana si la investit cu formula executorie la judecatorie dupa care i sa admis cererea , ce urmeaza de acum ? Pot sa platesc in cateva rate , cu cine vorbesc , cu executorul, suma este de 2.000 lei. Sau imi cere involvente.
Răspuns la discuția terminare contract leasing
ma interesa sa nu mai platesc datoriile pe care le are firma la taxe si impozite fiind o suma mai mare decat valoarea masini. Ne platind la taxe si impozite la zi nu o pot inmatricula si astfel trec cele 30 de zile in care trebuie sa fac actele pe firma
masina la care am terminat leasingul pot sa o vand fara a o trece pe firma care a platit leasingul , adica fara stampila celor de la taxe si impozite
am un SRL am primit o notificare de reziliere a contractelor de leasing pe data de 25.01.2010 care a fost emisa in 15.01.2010, tot pe 25.01.2010 a si venit o firma de recuperare si a ridicat una din masini cealalta fiind in Franta. Intrebare : este vreo posibilitate de a continua contractul cu RCI leasing daca fac toate platile pe care le vor ei?