avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate sorina_25

Activitate sorina_25

ce se mai intampla cu societatile care au fost infiintate de consilierii juridici..mai pot functiona?
sunt divortata din anul 2006, copilul a ramas pin sentinta definitiva si irevocabila tatalui.
copilul a stat in tot acest timp 2 ani la mine iar el in israel...acum a venit dupa copil si vrea sa se stabileasca definitiv in israel impreuna cu copilul.
ce sanse legislative am sa impidic sotul sa plece???
israel, inca nu am un avocat
sotul deja m-a chemat in judecata pentru ca nu i-am dat acceptul sa plece din tara pentru a se stabili in strainatate, fiindca nu i-am dat acceptul, cei de la pasapoarte au refuzat eliberarea pasaportului simplu....
am sanse sa imi impiedic sotul sa se stabileasca impreuna cu copilul in strainatate?
si daca as vrea ca sa impiedic scoaterea din tara a minorului incredintat tatalui spre crestere si educare, ce sanse am???
sa intelegem de aici ca nici practicienii in insolventa cu specialitate juridica nu pot participa la concursul cu vechimea de 5 ani!?
conform o. nr. 86/2006 modificata prin l.254/2007 s-a scos art. de incompatibilitate dar conf art. 18 din statutul c.j. exista o incompatibilitate....
va rog o lamurire..poti fi si consilier juridic si practician in insolventa compatibil in acelasi timp? mai exista starea de incompatibilitate???
scuze, nu reusesc sa pun un subiect nou..nu stiu de ce:((
poate intra cineva la ora asta pe forum si ma ajuta si pe mine.
la un termen am declarat una si s-a retinut alta, asa incat s-a pronuntat in defavoarea mea. pot face o cere de indraptare, de completare ...si cum ar trebui sa fie???
Conform art. 281 alin 1 Cpc as putea ....dar am nevoie de un ajutor.
Răspuns la discuția Materiale pentru cursuri
nu aveti alte solutii