avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Activitate Dyana Barbu

Activitate Dyana Barbu

Nu am angajati si sunt neplatitoare de TVA. Nu am avut deloc activitate (decat cateva plati in valoare de 400-500 Ron). Forfetarul se plateste trimestrial? Care e valoarea pe trimestru? Ce suma voi trece in declaratia 100? In celelalte spatii las liber sau trec 0 ?
Vad ca acum s-a remediat (cred ca datorita dvs). Imi apar si butoanele ,,Raspunde" si ,,Citeaza". Se intampla in cazul tuturor discutiilor deschise de mine si se intampla asta de mult timp. Multumesc.
Nici macar nu imi mai apare butonul respectiv (raspunde).
Dupa ce intreb ceva pe forum si mi se si raspunde, nu pot raspunde la randul meu, sa pot adauga, comenta, etc... Ce se intampla?? Ma poate ajuta cineva?
Buna ziua,
Am infiintat o societate comerciala in ianuarie 2010 si nu am avut (nu am nici acum) activitate (planurile s-au schimbat). Pentru ca nu am avut activitate nu am apelat nici la un contabil iar termenul pentru depunerea declaratiei 100 a fost depasit. Am descarcat programul pentru declaratii pe anul 2010 insa nu ma descurc cu completarea. Ma poate ajuta cineva?
Buna ziua. Am infiintat de curand (1 luna) o societate comerciala (srl) si, inainte de a apela la un contabil, as vrea sa stiu in mare care sunt pasii ce trebuiesc parcursi in vederea inregistrarii fiscale, data limita la care trebuiesc depuse declaratii, situatii financiare, etc. Faptul ca trebuiesc depuse trimestrial ce inseamna? Daca firma a fost infiintata la sfarsitul primului trimestru al anului, cand trebuie sa depuna declaratiile, etc?
Am pus in executare aproape toate hotararile dar nici executorii nu reusesc sa identifice vre-un bun. Sediile societatilor au expirat...bunurile sunt ascunse...si tot asa... As vrea (pentru hotararile care au ramas sa le pun in executare) sa gasesc si bunurile valorificabile, iar pentru societatile aflate in insolventa sa identific bunurile administratorilor. Stim cu totii cum muncesc executorii (sau o parte dintre acestia).... Fac o adresa doua, si mai fac peste 6 luni, si tot asa. Termenele in care se executa efectiv ceva ne fac sa pierdem orice speranta. Am nevoie de detectivi particulari. Am auzit ca sunt extrem de eficienti in astfel de probleme
Buna ziua. Am probleme cu mai multi debitori care nu mi-au achitat facturile. O parte din ei parca au intrat in pamant... Aveam cateva informatii ca unii ar fi intrat in faliment si incearca sa "scape" de bunurile ce ar putea fi valorificate, altii sunt de negasit. Din cate stiu se poate solicita raspunderea administratorului cu averea personala. Pentru majoritatea dintre ei am obtinut hotararea definitiva si irevocabila de obligare a sumelor restante. Recomandati-mi va rog o firma de detectivi particulari din bucuresti care sa ma ajute sa gasesc debitorii si bunurile lor ce urmeaza a fi valorificate.