avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Activitate michirto

Activitate michirto

buna am primit o noua comunicare de la judecatoria carei dar tot in ceata sant bagat nu mai inteleg nimika
RESPINGE CA INADMISIBILA sesizarea judecatorului delegat cu executarea privind revocarea amanarii executarii pedepsei la condamnatul numele meu asta ce inseamna daca e nevoie am sa scriu tot ce imi scrie in comunicare ptr a intelege am incercat sa imi sun avocatul dar nu raspunde la telefon
Buna am din nou o intrebare la care nu gasesc n raspuns pe net si nu inteleg nimika
am primit in germania la mine acasa o scrisoare de la judecatoria carei si in ea scrie
comunicare minuta penala um ca mi se comunica minuta penala pronuntata de judecatorie si copia minutei penale
respinge ca inadmisibila sesizarea judecatorului delegat cu executarea privind revocarea amanarii executarii pedepsei cu privire la mine
ce inseamna asta multumesc
buna din nou am angajat un avocat la care am o nelamurire poate ca sant si cu capu putin in nori azi 25 ian am avut termen la curtea apel oradea ptr dosar 91/218/2014 am fost ptr a face apel ptr repunerea in termen de apel ca dosarul sa ajunga inapoi la oradea
cauza va fi in 01.02.2017 dar nu mi sa spus sa ma prezint . doi am citit de dosarul meu c nr 1934/218/2016 spunteti va rog ptr ce am fost la oradea daca oricum va ajunge dosarul adica dosarul e la carei din cate am vaz pe net si va fi o infatisare in data de 28.02 la care mia spus avocatul ca nu trebuie sa ma prezint
multumesc mult ptr raspuns ce posibilitate am sa fac mentionez faptul ca sant singurul care muncesc sotia mea sta cu copii daca eu nu mai lucrez pot sa pierd contractul de munca chiria in care stau familia sa imi ajunga pe strada desi totusi nu inteleg la ce am facut de ce sa fiu bagat in puscarie nu am inselat pe nimeni chiar nu inteleg ..............
buna voua am o nelamurire si imi dau cu capul de pereti ma aflu intro alta tara decat roamania si am primit la adresa unde locuiesc o citatie de la tribunalul satu mare ca sa ma prezint pe data de 15 10.2016 la ora 8 :
in calitate de condamnat in dosarul object revocarea amanarii executarii pedepsei ce inseamna asta nu am facut nimika dar in citatie scrie :
Numitul mihai cardos ia fost stabilita prin sentinta penala nr 216/2014 din data de 29 09 2014 pronuntata in dosar nr 91/218/2014 ramas definitiva de la data de 28 oct 2014 prin neapelare o pedeapsa de 1 an inchisoare ptr savarsirea infractiunii de inselaciune (aici nu inteleg de ce inselaciune ce am facut )
in baza art 83 cu aplicare art 5 sa dispus amanarea aplicarii pedepsei cu termen de supraveghere de 2 ani de la data ramanerii definitive a prezentei hotarari prevazut de art 84 alin 1 c pen
pe durata termenului de supraveghere inculpatul trebuia sa respecte masurile de supraveghere prev de art 85 alin 1 lit a-e mentionez ca eu ma aflu in germania stau aici cu familia muncesc aici copii imi sant la scoala ce trebuia sa fac ce am facut ???????????????
prin sentinta penala nr 61/2016 sa respeins sesizarea din oficiuformulata de birou de executari penale din cadru judecatoriei prin care sa solicitat revocarea manarii pedepsei urmare sesizarii facuta de serviciul de probatiune maramures

prin adresa nr 10079/21.06.2016 a sesizat din nou instanta cu privire la iimposibilitatea punerii in executare a masurilor si obligatiilor stabilite prin sentinta penala amintita mai sus intrucat persoana condamnata nu sa prezentat la serviciu probatiune maramures


ce pot face va rog mult ajutor am mai fost in tara chiar acum 3 saptamanii dar nici vb de ceva instiintare sau genul mentionez ca am multe cunostinte in politie care imi cunosc numele cu care m-am intalnit si nu mi sa afirmat nimika de genul cum ca as fi cautat sau am facut ceva grav


va rog ami ierta greselile de ortografie da in mom de fata tremur si nu stiu ce si unde sa apelez ce sa fac
Discuție Agresata
Buna seara,
As dori sa stiu si eu daca am fost batuta de o vecina si familia acesteia aici ma refer la 4 copii intre 12 si 18 ani si am facut plangere la politie cu certificat medico legal pe 14-15 zile deoarece am suferit o fractura de piramida nazala multiple vanatai si umflaturi la nivelul capului ce sanse am in instanta si cam ce daune se cer in acest caz?Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Evacuare rapida
prin nu sa inteleg ca nu ai poate arunca in strada?
Discuție Evacuare rapida
as vrea sa stiu in cazul in care chiriasii nu au platit chiria de 5 luni si nu au contract decat cu un delegat al propietarului facut la o agentie imobiliara neinregistrat si tinand cont ca au 3 copii si e noiembrie pot fi evacuati de la o zi la alta?
Discuție Evacuare
as vrea sa stiu in cazul in care chiriasii nu au platit chiria de 5 luni si nu au contract decat cu un delegat al propietarului facut la o agentie imobiliara neinregistrat si tinand cont ca au 3 copii si e noiembrie pot fi evacuati de la o zi la alta?
ce pot sa inteleg din asta eu sant in austria nu am nici o posibilitate sa ajung acasa bani nu primesc ce pot sa fac sant in concediu medical am actele care aici de la spital mi leau dat ptr a anunta angajatorul si trebuiau semnate si stampilate si el nu a vrut ce pot sa fac cum ramane cu bani care trebuie sa ii primesc mentionez pe luna martie nu am primit salarul de 1000 ron care este in contract numai diurna eu nu am un ban sa trec strada il sun pe seful meu si nu imi mai raspunde la telefon il sun de pe alt telefon si imi raspunde la care imi spune sa plec in tara si vom mai vedea ce pot sa fac eu nu am cum sa plec in tara nu miam vazut familia de 2 luni bani nu mi primesc ma da din chirie afara cu 3 copii eu am venit aici sa muncesc nu sa fiu boschetar pe strazi va rog spunetimi ce pot face am vreo sansa sa il dau in judecata sa imi primesc salariul cat si bani cat timp sant in concediul medical ca dupa aia imi caut eu alt loc de munca va rog daca stiti ce pot sa fac