avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Activitate andrei dinu

Activitate andrei dinu

Răspuns la discuția daca ?
pot contesta preavizul?
Răspuns la discuția daca ?
din cite am inteles cit timp esti in cm sau co sau ingrijire copil angajatorul nu poate emite preaviz ptr. cim este suspendat dedrept este adevarat?
Discuție daca ?
daca sunt in cm se poate emite preaviz de concediere?
va multumesc frumos pentru raspunsuri,intre timp am primit de la parchet (in urma unei cereri cu privire la stadiul in care se afla dosarul respectiv) urmatorul raspuns:,,dosarul se afla la procuror pentru stabilire competenta,,#-o
culmea dosarul este de un an de zile la parchet si ei nu au stabilit inca competenta X-(
traim intr-o tara cum nu cred ca mai exista=D>
va rog daca imi poate spune cin eva ART. din CPcare se refera la termenul de solutionare a unei plingeri penale multumesc
Răspuns la discuția va rog raspuns
un preaviz de cite ori se poate emite?
Răspuns la discuția va rog raspuns
nu am semnat inca preavizul,nu am ajuns la serviciu,cum sa se suspende un act de care eu nu am cunostinta?
Discuție va rog raspuns
in timpul preavizului pot depune sesizare catre i.t.m?#-o
Discuție va rog raspuns
sunt in c.m d.l. in timpul acestuia am inteles ca am previz de concediere,problema mea de sanatate necesita recuperare(am suferit o operatie)doresc sa stiu:-
-1-daca acel previz mai este valabil cind eu termin c.m.
-2-daca c.i.m.se incheie cu data de 24.03.2010 cum scrie in previz?-
-3-daca motivul preavizului este ,,reorganizare,,dar postul meu nu se desfiinteaza fiind 40 asemenea,nu este nul?
Răspuns la discuția ABUZ SAU INCOMPETENTA
corect dar au existat criterii interioare in baza carora sunt concediati salariatii.
nu au fost respectate nici1%,se merge pe abuz