avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate rocsy77

Activitate rocsy77

Răspuns la discuția urgent!!
eu mi-am incasat diferenta de salariu in 17 oct,dar nu au un motiv clar ptr care nu au virat banii,singura explicatie care am primito,nu sunt bani
Discuție urgent!!
doresc o explicatie de la persoane competente ce viziteaza acest site,eu sunt in ceata,lucrez intr-o institutie bugetara,am retinere pe fluturas ,o pensie alimentara,salariu il primesc in zilele de 16-17 ale fiecarei luni,dar surprinsa am fost cand am constatat ca pensia alimentara nu este virata,am fost sa cer explicatii la contabilitate,la care am primit raspunsul nu sunt bani,deci ca angajator imi opresti din salariu banii da nui vireti pe motivul pe care eu trebuie sa il inghit,sunt 19 zile deja si banii nu sunt virati,spuneti-mi va rog ce este de facut si cui sa ma adresez
Răspuns la discuția succesiune
imobilul a fost evaluat la pretul de 100000ron,eu sunt in posibilitatea sai ofer jumatate din suma aceasta.dar cu care el nu este deacord,ptr ca un posibil cumparator ar da mai mult
Discuție succesiune
buna ziua,in urma succesiunii dupa parintii decedati ni s-au eliberat certificate de mostenitori mie si fratelui meu.problema este urmatoatea,fratele meu vrea sa vanda imobilul,eu sunt stabilit in acest imobil de pe vremea cand traiau parintii,acesta vrea sa vanda imobilul,eu nu sunt deacord.ma poate forta?casa este evaluata la un anumit pret de un expert,deci prin urmare as putea sa-l despagubesc sa-i platesc o sulta la jumatate din pretul evaluat,dar nu este de acord,a gasit un cumparator care este dispus sa cumpere cu un pret de 3 ori mai mare decat este evaluarea imobilului,ce pot face in cazul acesta?mai mentionez ca in lipsa mea a intrat in imobil si a luat o mare parte din lucrurile defunctilor
Răspuns la discuția dezbatere succesiune
eu am ramas in casa,deocamdata nu am banii ptr a face succesiunea,fratele meu vrea cu orice pret sa vanda casa sa isi i-a partea lui,ma poate forta sa evacuez sau sa ma execute silit?
buna ziua,as dori si eu niste informatii referitor la o posibila succesiune,tatal meu a decedat in urma cu 6 ani,mama fiind urmasa nu a dezbatut succesiunea,,acum a decedat si ea.in urma eu a ramas o locuinta,care sunt pasii de urmat?
Răspuns la discuția DIVORT
martori poate sa aduca nu neaparat fotografii,indiferent daca esti o mama buna ptr copii,poate asa de simplu sa obtina custodia
buna ziua,as avea si eu o intrebare in legatura cu o amenda administrativa a fiicei mele de 16 ani pe care eu nu am putut sa o platesc din lipsa de bani,aceasta este in valoare de 500 lei si a primit-o in nov 2009.va rog sa imi raspundeti care pot fii consecintele neplatiiva multumesc anticipat
in anul 2007 am achizitionat un credit prin .....de 32000ron,anul trecut a crescut considerabil dobanda fara sa fiu anuntat de la 12% la 18%.datorita scaderii salariului nu imi mai pot plati integral rata,am fost la sucursala...... unde am discutat acesta problema cu ei.au spus ca nu era de datoria lor sa ma instinteze ca mi s-a marit rata.am dorit sa imi prelungesca perioada de creditare,sa ma ajute cumva sa scada rata.solutia lor a fost urmatoarea.imi prelungeste creditul cu inca 2 ani dar cu dobanda de 30%.cum e posibil asa ceva,e o masura corecta cand in astfel de vremuri se tot anunta ca bancile vin in ajutorul clientilor,ca au scazut dobanda,unde au scazut,daca ei incerca sa o dubleze aproape,mentionez ca nu am nici o intarziere pana in prezent.va multumesc
c parinte nu pot renunta usor la copilul pe care l-am crescut cu atata efort si sacrificiu, e simplu sa faci copii sa fi total dezinteresat sa apari dupa 15 ani si sa pretinzi reincredintarea copilului ,sa tragi copilul de partea ta,sa-i promiti cadouri si libertate multa libertate