avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate corina apostolescu

Activitate corina apostolescu

Discuție Amenda
Buna ziua
Am de achitat o amendă în urma unei sentințe judecătorești secția Secția Penală.
Unde pot achita aceasta amenda?
Pot plăti eșalonat?
Mulțumesc anticipat!

Cu stima
Corina Apostolescu
Răspuns la discuția Citatie tribunal
Multumesc pt raspuns.
Pot afla despre ce este citatia in vreun fel ?inainte de a ajunge la tribunal?
Mulțumesc
Buna ziua
Ce urmări pot avea daca nu ma prezint în urma unei citatii la instanța ca si petent intr un dosar: Fond si Materia:Penal.??
Dar dacă mă prezint?
De asemenea cum pot afla concret despre ce este citatia.Imi spune ca este despre legea 302/2004
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Restituire taxa auto
Da sunt menționate datele!Dar cand am sunat la finante mi s a spus că se așteaptă hotararea unei noi legi prin care urmează să se restituie in anul 2018 Integral toata diferenta plus dobânda aferenta .multumesc
În dec 2017 ar fi trebuit să primesc rata 3 din 5 restituire taxa mediu plus dobânda aferentă .
Mentionez ca am hotarare judecatoreasca definitiva .
Cand se vor aloca banii in acest sens??
Mulțumesc!
Răspuns la discuția Restituire taxa auto
Solicitare sa fac către Anaf???Mulțumesc
În decembrie 2017 trebuia sa primesc tranșă a 3 a restituire parțială taxa auto.De la Anaf mi s- a comunicat că momentan nu se mai fac plăți și se așteaptă noua reglementare. DC NU SE MAI RESPECTA DECIZIA ACORDATA IN INSTANTA PT PLATA ESALONATA IN 5 ANI RESTITUIRII TAXEI DE MEDIU????
Dacă am un autoturism achiziționat din germania..cu numere de germania dar inregistrat la Fisc,imi trebuie Rovinieta??Dar pt perioada cu numere "rosii"??Multumesc
Răspuns la discuția Neplata salariu
Cornel Vasile a scris:

Puteti merge sa depuneti o sesizare la Arbeitsgericht.

De asemenea, pentru indrumari va puteti sa va adresati Ataşatului pe probleme de muncă şi sociale din cadrul Ambasadei Romaniei la Berlin:
Dna. Ioana Manole
Ataşat pentru probleme de muncă și sociale
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 399
E-mail: berlin.social@mae.ro

Multumesc foarte mult pt ajutor.O zi frumoasa!!!
Răspuns la discuția Neplata salariu
corina apostolescu a scris:

Cornel Vasile a scris:

Angajatorul este din tara sau Germania?

Din germania.Contractul este pe Germania. Am efectuat 4 saptamani de preaviz si a considerat ca nu e suficient.Mi a factura penalitati contractuale care nu sunt stipulate in contract...cat ar fi fost salariul meu o ultima luna...