avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra001

Activitate alexandra001

Buna ziua. As dori va rog sa ma ajutati cu o pproblema. Lucrez in invamant si as dori sa l pun pe sotul coasigurat, am facut cerere la secretariat in octombire anul trecut...dar acuma am realizat ca ea nu l punea coasigurat numa persoana in intretinere. La CAS nu este asigurat.
Secretara zice ca nu stie cum sa faca, programul edusal nu l lasa sa faca modificari. Va rog frumos sa ma ajutati. multumesc. Cum trebuie sa procedeze secretara?
Buna seara. Va rog sa ma ajutati cu o informatie , as dori sa dau un ap in regim hotelier si vreau sa stiu daca imi cumpar casa de marcat fiscalizat cu CNP , pot sa emit si factura(facturier cumparat de la papetarie) pt decont. va multumesc
Buna ziua. Ce acte si/sau autorizatii imi sunt necesare pentru a inchiria in regim hotelier un imobil ? Sotul are deja un PFA dar pe un alt domeniu, oare se poate tot pe numele lui sa facem ?
Răspuns la discuția Succesiune
Multumim frumos pt raspuns
Discuție Succesiune
Buna ziua. Va rog sa mi spuneti dupa decesul unei persoane in cat timp trebuie facuta succesiunea si unde anume trebuie sa ne prezentam. Ce acte avem nevoie? multumesc
Discuție Succesiune
Buna ziua. Va rog sa mi spuneti dupa decesul unei persoane in cat timp trebuie facuta succesiunea si unde anume trebuie sa ne prezentam. Ce acte avem nevoie? multumesc
Buna ziua. Sunt Pfa pe real, si as dori sa va intreb cat timp trebuie pastrate bonurile, rapoartele? multumesc
Discuție Cumparare CASA
Buna ziua
am dori sa cumparam o casa dar acolo mai sta o familie si la intelegere au impartit acolo curtea, pivnita si gradina, asta inseamna ca ii comuna. Oare ce procedeu trebe facut ca ssa nu mai fie comuna, ci partea noastra sa fie pe numele nostru dupa ce cumparam?oare cat ar costa?multumim
Discuție Cumparare CASA
Buna ziua.
La cumpararea unei case cu curte, anexe si gradina comuna se poate cumpara tot numai la comun? acest lucru fiind specificat in titlul de propietate. Sau acum la cumparare se poate imparti sa fie fiecare cu partea lui sau numa prin proces?
multumim
Buna ziua.
Va rog daca cineva poate sa ma informeze cum ma pot reangaja daca:
- trebuie sa depun dosarul pt indemnizatie de creste a copilului pe 1 an de zile, in declaratie trebuie mentionat obligatoriu data la care copilul implineste 1 an de zile, dar legea spune ca pentru a primi stimulent de 500 de lei trebuie sa ma reangajez mai repede de un an. Sunt cadru didactic si daca in cererea de suspendare a activitatii am mentionat data la care copilul implineste 1 an de zile MA POT REANGAJA MAI REPEDE IN INVATAMANT?