avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate oana dragomir

Activitate oana dragomir

Discuție urgent-pfa
ma poate ajuat si pe mine cineva cu urmatoarea problema:
legea 82/2010 se aplica si PFA-urilor sau numai drepturilor de autor?
exemplu taximetristii trebuie sa plateasca contributiile la pensii si somaj?
buna ziua,
ma confrunt cu urmatoarea situatie:am o firma de asigurari, lucrez cu persoane fizice neautorizate (pe baza de comision).Exista vreo posibilitate(contract sau altceva)sa le platesc acestora suma bruta, urmand ca ei sa isi plateasca contributiile catre stat?
buna ziua,
imi poate spune si mie cineva ce acte sunt necesare pentru obtinerea unui certificat fiscal de la ANAF pentru o persoana juridica si in cat timp il pot obtine(metionez ca fisa este reglata si societate nu are datorii).
Daca tb completate formulare mi le puteti trimite la adresa de email dragomir_oana_cont@yahoo.com
Multumesc anticipat
Discuție urgent
buna ziua
imi poate spune cineva unde anume se depun bilanturile la 30.06.2010 pentru societatile care au sediul in Chitila,la administratia financiara din Buftea sau in Lucretiu Patrascanu?
va multumesc
MULTUMESC PENTRU AJUTORUL ACORDAT
este corect sa ii desfac contractul de munca cu articolul 65.1 din Codul Muncii(firma isi suspenda activitatea dupa cum am spus)
ma intereseaza toata procedura:cand si cum trebuie instiintat salariatul ce demersuri tb facute pentru a beneficia de somaj.
Multumesc
buna ziua,
cu ce articol din Codul Muncii trebuie desfacut contractul uni salariat pentru a beneficia de somaj.Tin sa mentionez ca activitatea societatii va fii suspendata.
Daca imi puteti spune toata procedura (toate documentele care tb intocmite).

Va multumesc anticipat!
Discuție ajutor
Buna ziua,

societatea la care lucrez angajeaza un sef de service.Administratorul vrea sa incheiem niste documente prin care aceasta persoana sa raspunda pentru ceea ce face(in afara de fisa postului), ceva de genul contract de confidentialitate, sa nu lucreze la o firma concurenta( pe o anumiat perioada daca pleaca),ceva de genul.

cum anume se procedeaza?
Răspuns la discuția inregistrare contabila
607=371 0.10lei (iar cei 0.10 lei sunt nedeductibili)