avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate denisa27

Activitate denisa27

Discuție Somaj
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca am lucrat 7 ani cate luni pot beneficia de somaj?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Procura copil
Multumesc mult!
Discuție Procura copil
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca sotul a facut procura la copil fiind in tara incepand cu data de 01.08.2012 si s-a ivit ceva iar eu cu copilul trebuie sa plecam la sfarsitul lunii iunie o mai pot modifica sau trebuie sa-mi trimita alata?
Va multumesc!
Buna seara,
Daca sotul a plecat in strainatate si vrea sa ia alocatie pentru copil de acolo ce trebuie sa fac pentru a o sista din tara?
De unde voi lua mai apoi adeverinta ca nu primesc in tara alocatia pentru a o duce acolo?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Geamuri fumurii omologate
Am nevoie de un raspuns concret.
Va multumesc!
Buna ziua,
Sunt proprietara unei masini pe care am cumparat-o cu feamurile fumurii pe fata si pe spate. Am certificat de conformitate insa am inteles ca s-a dat lege ca nu se mai da voie cu ele fumurii pe fata. Exista aceasta lege sau sunt doar vorbe?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Iesire din tara cu copil minor
Am procura de la sot dar vroiam sa fiu sigura ca nu intampin probleme daca eu nu mi-am facut pasaport ci doar fetitei.
Va multumesc!
Daca vreau sa plec cu fetita de 7 luni in Italia la sot pot trece cu cartea de identitate daca ei i-am facut pasaport individual sau trebuie sa am si eu pasaport?
Răspuns la discuția Pasaport minor
Trebuie sa faca 2 declaratii separate sau doar una care sa cuprinda si pasaportul si iesirea din tara?
Eu am sunat acum la pasapoarte si mi s-a spus ca trebuie facute 2 separat si sa aiba apostila de la Haga ( nu stiu daca am scris corect).
Discuție Pasaport minor
Buna ziua,
Sotul meu este plecat in Italia si ar trebuii sa-mi trimita o procura pentru a-i face pasaport fetitei minora si pentru a parasii tara impreuna cu mine. Cum ar trebuii facuta? Ce ar trebuii sa scrie in ea pentru a fi valabila si la pasaport si pentru iesirea din tara?
Va multumesc!