avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate dang3r

Activitate dang3r

Bună ziua!dacă Soția întra în concedii și indemnizații de asigurări sociale de sănătate eu mai pot beneficia de concediu de cresterea copilului?sper sa ma fi exprimat corect.Mulțumesc!
Buna seara!!!!
Asi avea si eu o mare rugaminte si un sprijin chear nu inteleg???#-o am depus luna trecuta o cerere la primarie pentru a concesiona un teren primarul din comuna mia spus ca el este de acord cu cerere ,ma trimis cu ia la scretara sa imi puna un numar de inregistare doamna secretara mia pus numarul si o stampila am vazut cu ochi mei si mia puso ,intr-un dosa si mi sa spus ca se va dezbate aceasta cerere in consiliu local dar intrunirea, intre consilieri si primar sa facut saptamana trecuta si cererea mea nici macar nu a fost scoasa, sau dezbatut alte subiecte si printre care si o alta concesionare a unui alt teren sa dezbatut si a mea?? ,a ramas moarta in acel dosar .Acu ,intrebarea mea este de ce nu sa dezbatut si daca este legal ceea ce sa facut fata de mine,sau trebuie sa astept pana cevrea ,,muschiul,, primarului sami dezbata si cererea mea??cum trebuie sa procedez ,ce trebuie sa fac??Va multumesc!
buna seara, asi avea si eu o intrebare ; eu locuies inte-o zona in extavilan ,in casa in care locuies este construita in anul 1989 pe aceasta am autorizatie de construcie vizavi de casa am mai construit o mica ,,casa,, format din baie,bucatarie si doua camere pe un teren concesionat de la primarie il platesc la zi am fost la domnul primar sami elibereze o autorizatie de constructie dar mia zis ca nu se poate fiinca nu poate elibera autorizati de constructi in extravilan cum asi putea rezolva aceasta situatie sa fiu in regula??va multumesc
buna ziua! numele meu este Dan asi avea o intrebare in legatura cu prenatalul am lucrat 2 ani intr-o firma cu carte de munca asi avea derptul la prenatal nevasta mea este in a 9 luna; de ce acte asi avea nevoie sau cum trebuie sa procedez. Nu este nimeni in cauza ,din prieteni mei si nu am pe cine sa inteb in legatura cu prenatalul vreau niste raspunsuri mai exacte la intrebarile mele#-o .Va multumesc!!
daca e vorba de fond funciar inseamna ca este vorba despre pamant nu despre alte altercati sau etc ...Va multumesc pentru raspunsuri!!!
am primit o citatie si nu o inteleg in ia scrie subsemantul ieu com jud..... eSTe chemT in aceasta instanta camera B pe.....,in calitate de petent in procesul cu comisis locala ... pt stabilirea dreptului de proprietate in calitatea de intimat comisia jud.....pt stabilirea dreptului de proprietate in calitate de intimat pt fond-fond funciar plangerea la legea 1/2000 -perimare / IEU NU INTELEG CE INSEAMNA ACEATA CITATIE NU MA JUDEC CU NIMENI CE INSEAMNA SI CE SE REFERA TERMENI JUDECATORESTI ROG SPRIJIN ,,ADICA SA IMI TRADUCETI MAI IN ROMANESTE CE SCRIE PE CITATIE VA MULTUMESC!!!
Răspuns la discuția mostenirea averii
cu respect pentru raspuns o sear placuta
buna seara!numele meu este dan si as.i avea o intrebare inlegatura cu mostenirea averi si inpartirea bunurilor parintrsti intre frati.SAUBIECTUL INCEPE CAM ASA INTR-O FAMILIE SUNT 5 frati,tatal si mama lor sunt in viata vrea sa lase toata mostenirea lor la unui singur frate(cel mai mic dintre ei) el este alaturi de parinti lui ceilanti sunt castoriti prin alte zone ale tari;cand parinti vor muri amandoi(mama si tata lor) celanti 4 frati daca vor avea pretentie la avere va putea mosteni si ceilanti 4 frati ceva din avere daca toata este trecuta pe numele celui mai mic frate(de amandoi parinti cand erau in viata),celanti frati pot sasi dobandeasca ceva din avere prin instanta legal??
Buna seara!numele meu este Dan asi avea si eu o intrebare pt noua rovinieta .Eu lucrez la o firma pe o masina ca sofer astazi mi.am luat amenda pt rovineta ia a fost data pe firma mi.au luat si certificatul de inmatriculare pt ca nu avem actele la mine permis si buletin mi.au spun sa ma prezint la sectie cu ele sa imi recuperez certificatul si cu mici inerventi lam recuperat dar de aici incep nelemuririle mele cel care mia dat amenda pt rovinieta mia explicat ca daca seful meu va plati amenda prin contul bancar care milaudat ei mi se va redobandi certificatul de inmatriculare si dupa aia va mai plati inca 96euro cu dovada care mi.au dato ei dar mie certificatul mi la dat cu micile inerveti acu daca certificatul il am si daca nu mai plateste amenda ce se va intampla??
Răspuns la discuția viol
va multumesc pt raspunsuri daca o sa mai aflu detali o sa mai discutam subiectul o zi buna