avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate criss_ina60

Activitate criss_ina60

parintii verisoarei mele,unchii mei sau despartit prin 1991,ea a ramas la mama ei,acum de tatal ei nu mai stie nimic,cum poate sa il gaseasca stiind doar cum il cheama?multumesc frumos
buna ziua,fratele meu se inscrie in bucuresti la liceu,pot sa il iau in spatiu la mine daca inca nu a implinit 14 ani(implineste pe 22 august)deci nu are buletin?
multumesc
buna ziua
tatal meu este nascut in 27.02.1955 are pana in prezent 38 de ani pe cartea de munca,are grupa I -7 ani,grupa a II a 23 de ani,spuneti mi daca poate face cerere de pensionare sau cum poate sa iasa la pensie.va multumesc
unchiul meu ar dori sa se pensioneze anticipat,este nascut in 1957 pe 11 iulie implineste 54 de ani,lucreaza de la 18 ani in aceeasi companie iar pana in 2000 a avut si grupa dar nu stie ce grad,poate depunde cererea pt pensionare?
Răspuns la discuția demisia fara motiv
da a cazut im dizgratia lui pt k mereu era invatat sa i dea spaga(bani)iar acum a refuzat sa mai faca lucrul asta si el normal k sa suparat,a vrut sa isi dea demisia cua cordul partilor si nu a semnat iar el stiindu se vinovat a zis k ii mai da o a doua sansa,k si cum ar fi gresit el,oricum dak il obliga sa semneze mergeam si in instanta si la I.T.M
Răspuns la discuția demisia fara motiv
da este vorba de mediul privat,deci nu se poate face nimic
multumesc mult
sotul unei prietene are ceva probleme cu seful,vrea sa il dea afara fara nici un motiv,el este sofer,nu a lipsit nu sa certat cu nimeni nu a gresit cu absolut nimic,vrea sa il dea afara pt k a refuzat sa i mai dea spaga,si cum el taie si spanzura in firma aia nu poate sa vb cu un superior al lui,ce e de facut?da ti o idee o ceva
sunt coordonator de presa si ma ocup de punctele de difuzare si vanzare a presei pe care le are trustul in care lucrez...la un punct de presa sa facut inventarul si a iesit lipsa o suma cam mare,vreau sa imi spuneti sau sa imi dati un model de proces verbal sau cerere prin care doamna respectiva semnandul sa fie de acord cu suma si sa se oblige sa o plateasca,am cerut deja o parere dar mai vreau una.ast raspuns,multumesc