avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate Deby39

Activitate Deby39

O persoana care a avut contract de munca 4 ani si apoi intra in somaj mai are dreptul la pre si postnatal?
terenul era pe numele socrului si nu s-a facut succesiunea,pamantul era bun propriu mostenit de la parintii sai
as avea nevoie de o indicatie referitoare la niste teren vandut de soacra mea fara acceptul meu si al copiilor mei,Mentionez ca pamantul era al socrului meu care este decedat,ca si sotul meu dealtfel.Cum trebuie sa procedez in acest caz
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția executare silita - amenzi
multumesc pentru raspuns,sper sa aveti dreptate
Buna
Am o mare rugaminte sa fiu ajutata cu un raspuns
a venit o somatie si un titlu executoriu acasa de la primarie,pentru amenzi de 1750 ron pe numele fiului meu.
sunt speriata
ce se poate intampla
sunt amenzi date in circulatie
el nu are nimic pe numele sau
va rog ajutati-ma!#-o
Discuție buna
as vrea sa stiu cat m-ar costa sa fac taxa de mostenire dupa socrul meu decedat
mentionez ca ar fi in jur de 1 ha de pamant
va multumesc anticipat
AM SI EU O NELAMURIRE,TOCMAI AM AFLAT CA NU SE MAI DA ALOCATIA MONOPARENTALA,EU SUNT VADUVA SI AM BENEFICIAT PANA ACUM DE CEI 60 RON
PUTETI SA MA LAMURITI?
S-A DAT VREO LEGE REFERITOARE LA ASTA?
Răspuns la discuția Pensie anticipata
barbat
buna ziua,
as avea o intrebare pentru dumneavoastra,
se poate pensiona anticipat o persoana care are 35 ani pe cartea de munca si implineste in ianuarie 60 ani?
buna ziua,
Fiul meu a avut timp de cateva luni o relatie cu o fata.Cand spun relatie,spun ca au locuit in casa mamei ei,ea fiind minora.
Cu o luna in urma i-a dat papucii fiului meu si el a ramas un pic marcat(are doar 20 ani).
Astazi am primit o invitatie la politie unde am inteles ca mama ei a facut reclamatie ca fiul meu le-a amenintat si ca a pus un filmulet cu mama ei pe youtube,ceea ce nu e adevarat.
Acum intrebarea mea este
ce risca fiul meu(e posibil sa-i fi scris pe messinger ca ar fi indicat sa nu se intanleasca o perioada)