avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters142651

Activitate ContSters142651

Răspuns la discuția Fals in declaratii
Ok,voi primi o amenda,pe care nu o voi plati.Iar calomnia si insulta nu prea mai sunt luate in considerare de tribunale,la cate reclamatii se fac zilnic in acest sens. Stiam d-le R.Gabi ca in lb.romana se spune inchisoare,nu ,,parnaie'',dar eu fiind casatorita de mult timp cu un puscarias,am imprumutat cate ceva din limbajul lui.
Răspuns la discuția Fals in declaratii
Deci,eu am facut un profl fals pe un site de pe internet, unei foste amante de-a sotului meu, pt a ma razbuna ca s-a culcat cu sotul meu,stiind ca acesta este insurat....iar aceasta m-a dat la Politie. Eu am declarat in scris la Politie ca nu eu am creat acel profil. Politia mi-a spus ca va face afla dupa cateva cercetari cine este persoana care a creat profilul fals. Asadar,va afla ca am fost eu,iar pt minciuna mea,nu stiu care va fii sanctiunea.
Răspuns la discuția Fals in declaratii
Pot scapa totusi doar cu o amenda? Sau ma baga direct la parnaie?
Cum se pedepseste falsul in declaratii? Pot scapa cu un simplu avertisment?
Am fost reclamata la Politie de o persoana cu care m-am tot injurat pe internet iar acuzatia este de jigniri pe internet. Acea persoana are salvate mesajele in care o jigneam,eu le-am sters demult,crezand ca s-a incheiat conflictul nostru. Deci,voi incasa o amenda sau pot face cumva sa scap doar cu un avertisment? Persoana despre care va spun este o fosta amanta de-a sotului meu care ne tot hartuieste de 1 an si jumatate,pt ca vrea sa ne distruga casnicia,doar ca nu pot demonstra cu nici un fel de dovezi. Ce ma sfatuiti sa fac ca sa scap totusi de amenda pt ca am jignit-o?
Răspuns la discuția Model reclamatie
Atunci spuneti-mi Dvs o solutie la incheierea acestui conflict........ Daca postarita este cea care doreste sa ramana deschis conflictul nostru,cum as putea eu oare sa sting ura ei? Trebuie sa fac si eu ceva pt a ma apara.....nu pot sta indiferenta.Degeaba vreau eu sa dau dovada de maturitate si atitudine pasnica,daca am de-a face in satul in care locuiesc doar cu oameni inculti si imaturi.
Postarita se bazeaza pe faptul ca a fost angajata cu relatii. Cred ca nu voi reusi sa rezolv nimic,oriunde as reclama-o.
Am reclamat-o pe postarita din satul meu de 2 ori pana acum pt neglijenta in serviciu si comportament obraznic,dar fara nici un rezultat. Postarita vazand ca nu rezolvam nimic reclamand-o, ne rade in nas si continua sa nu isi faca datoria fata de noi. Unde sa mai fac reclamatie.....la cine sa ma mai plang.....? Refuza sa imi mai dea si chitante...spune ca nu are.....si este a nu stiu cata oara.
Acum 1 luna am reclamat-o pe postarita din satul in care locuiesc pt neglijenta in serviciu, iar ea ca sa se razbune pe mine, m-a reclamat la randul ei la POLITIE. Tot ce a declarat in reclamatie este NEADEVARAT. Vreau sa ii fac si eu o reclamatie postaritei la Politie dar nu stiu cum sa o formulez.....nu cunosc termenii.
Răspuns la discuția Despre calomnie....
Si cum pot proba ca minte? Ii am martori pe tatal meu si sotul meu.