avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters146176

Activitate ContSters146176

sa dat lucrare scrisa ,aceleasi subiecte,totul la nivel national ,cum se poate numi?
voi intreba si la isj,dar fiind examen national,avand aceleasi subiecte in toata tara....de ce nu pot sa ocup locul liber din orasul meu ce a ramas dupa suplinire?
Buna ziua,
Am participat la concursul de suplinire in BUCURESTI si am luat media 5,pe 22 am repartitia dar eu fiind din GALATI si fiind examenul scris cu subiecte nationale pot candida la repartitie in alt judet,GALATI,mai aproape de casa cu media obtinuta la BUCURESTI?
Va multumesc!
Buna ziua!

Cum se poate modifica denumirea functiei ca agent de vanzari in ccm in alta functie care necesita studii superioare?
Va multumesc!
Buna ziua,
Am fost angajat ca angent de vanzari cod 341904....si angajatorul va primi subventii de la stat ca tanar absolvent de facultate conf art.80 din legea 76/2002,va intreb ;
Va afecta angajarea mea,deoarece cod 341904 se refera la studii medi?
Mentionez ca am semnat contractul de munca pe perioada nederminata!
Va multumesc!
Buna ziua,
Perioada de somaj se ia in calcul la vechimea ptr a iesi la pensie anticipat partial?
Multumesc!
Buna ziua,
Am fost si m am interesat cat ma costa succesiunea dupa moartea mamei mele decedata pe 06.07.2010,santem patru mostenitori,aici am intrebat pe dna notar daca declaratia mea de acceptare a succesiuni in mod expres data in termen de sase luni are vreo importanta la dezbaterea succesiuni?
Am primit un raspuns evaziv,adica ca este o simpla declaratie....
Va intreb;este adevarat?
Daca la dezbaterea succesiuni unul dintre mostenitori nu se prezinta,se mai dezbate aceasta?
Va multumesc!

Discuție OUG nr. 36/2011
Buna ziua,
Pot beneficia de ord36 /2011 daca pe 23 aprilie 2011 mi se termina somajul?
Buna ziua
Sant in somaj si am intrerupt prin concediul medical,am primit pe luna februarie suma de 25o ron.Mentionez ca sant in somaj din data de 15.02.2010.
Va rog sa imi spuneti cum se calculeaza concediul medical pe cod 01,am intrerupt somajul pe 01.02 2011?
Va multumesc!


Buna ziua,
Sant functionar public,studi superioare,in ultimi 2 ani am calificative de ft.bine,sant incadrat ca inspector,grad profesional asistent,gradatia 1,clasa de salarizare 37 si pe 27 .12. 2010 am facut 5 ani vechime.
Va rog sa ma lamuriti,ca am primit decizia de acordare grad si clasa de salarizare ca incepand cu data de 01.02.2011 primesc gradatia 2 clasa de salarizare 39.,daca este corect?nu trebuia sa intru in noua grila de salarizare de pe 01.01.2011.
Privitor la grad,se putea acorda o avansare,avand calificative de foarte bine?
Dar la gradatie si clasa,care este maximul de acordare?
va multumesc!