avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Activitate stav

Activitate stav

buna ziua, as vrea sa stiu daca in sectorul bugetar se aplica legea salarizarii unitare si la calcularea salariului conform claselor de salarizare si coeficientilor sau se aplica numai in privinta reincadrarii iar salariul este cel inghetat in decembrie 09 micsorat cu 25% ... majorat cu15%.....
din pacate am facut acest lucru dar fara nici un rezultat
buna ziua , ce pot sa fac in cazul in care am vandut o masina si cumparatorul cand s-a vazut cu certificatul de inmatriculare in mana refuza sa se prezinte la politie pentru radierea masinii de pe numele meu in aceste comditii platesc impozit pe o masina pe care am vandut-o de 8 ani
Discuție salarizare
va rog sa-mi spuneti cum ar trebui sa fiu incadrata conform legii 284 daca ocup functia de responsabil de biblioteca functie ce este asimilata celei de sef de birou am 19 ani vechime studii superioare si gradul 1 ma intereseaza clasa de salarizare gradatia si salariul brut
Răspuns la discuția salar corect sau nu?
sunteti asimilat unui corepetitor gradul 2 studii medii cf legii 284
poate fi incheiat un contract de inchiriere pe perioada nederminata cat instalatia va fi in functiune ,formularea din promisiunea de a contracta
va rog sa-mi spuneti care sunt riscurile incheierii unui asemenea contract si cine trebuie sa suporte cheltuielile pentru schimbarea categoriei de folosinta si soaterea din circuitul agricol
si indemnizatia de conducere 25% pentru functia de responsabil de biblioteca conform legii bibliotecilor functie de conducere conform codului muncii fiind asimilata cu cea de sef de birou