avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate loricica79

Activitate loricica79

Discuție acte necesare
de unde pot procura eu adev de salariu a fostului sot pt a duce in instanta pt neplata pensiei
as dori sa stiu ce am de facut pt a actiona in instanta fostul sot pt neplata pensie copil?X-(
Răspuns la discuția cum sa procedez cu hotararea
vreau a fac intabularea ap ,dar nu imi fac pt ca nu am contrac de cump cu acea pers..eu am hotararea
Răspuns la discuția pot dovedi legii k e nebuna??
nu are cum sa iti ia copilul prin lege ci doar sa ti-l ia cu forta ,nu conteza daca tu ai un job important este sa ai o familie care sa te ajute sa dovedesti autoritatii tutelare ca ai conditii de crestere pt copil ...vb din experienta
am hotarare def si irev pe un ap cumparat cu fostul sot neavand contract de vanzare cump cu pers respectiva....cump cu contract de mana ,cum sa legalizez hotararea fara un contract de vanzare cump pe numele meu ....sunt bagata in ceata asa ca vreau detalii mai multe#-o
Răspuns la discuția castig partaj
imi puteti spune va rog ce am de facut mai departe cu hotararea,ce pasi trebuie sa fac pt acte
Răspuns la discuția castig partaj
dvs spuneti ca nu tine loc de titlu av meu spune ca da , vad ca si in drept fiecare cu parerea lui
Discuție castig partaj
am cump in 99 un ap cu chitanta de mana de la o persoana cand am divortat de fostul sot am castigat ap la partaj cu diferite probe si martori....am hotarare def si irev .imi pot face legalizarea hotararii pe numele meu neavan acte de vanz cump cu pers respectiva
am un baiat de 11 ani si as dori ca la 18 ani sa poarte numele actualului sot si respectiv numele meu...ce ar trebui sa fac?este nevoie de acordul tatalui biologic la majorat
Răspuns la discuția contract nelegalizat
pot fi evacuat daca am contract de vanzare cump doar ,ca nus legalizate cf si intabulare