avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Activitate diana_76

Activitate diana_76

Buna ziua,
Este obligatorie delegarea de gestiune in cazul asociatiei de dezvoltare intercomunitara?
va rog sa imi spuneti daca preturile ofertate in catalogul din seap, pentru achizitiile directe contin TVA.
Multumesc
Discuție oferta
care este articolul si unde scrie ca oferta, documentatia financiara si tehnica trebuie semnata de ofertant?
Multumesc,
Răspuns la discuția promovare contract munca
in sectorul bugetar, ma refer la examenul/concursul de trecere de pe studii medii, pe studii superioare, functie contractuala.
incadrare determinata ori nedeterminata, nu se solicita master, dar exista conditia ca in 5 ani sa obtina diploma.
O persoana incadrata pe contract de munca, care a terminat studii universitare.
Conform carui act normativ se organizeaza concursul de promovare in clasa?
Multumesc,
Discuție reincadrare
Sunt functionar public de executie consilier, superior, treapta 2, vechime 20%, in cadrul consiliului judetean.
As dori sa stiu care va fi reancadrarea mea cf. Legii 284, la 1 ianuarie 2011.
Multumesc
buna ziua,
sunt functinar public , de executie, si detin in acelasi timp si functia de presedinte de sindicat in c adrulinstitutiei in care imi desfasor activitatea.
As dori sa stiu : este sau nu incompatibilitate?
Pentru activitatea sindicala nu sunt remunerata.
Multumesc!
buna, tuturor
detin un magazin alimentar, functioneaza de cateva zile, si as dori sa vand produse contravaloarea acestora urmand a fi achitata cu tichete de masa, ori tichete cadou.
Intrebarea este cum trebuie sa procedez: cu cine sa inchei un eventual contract, cui ar trebui sa comunic intentia (nu ma refer la consumatori).
Deasemeni ce fac cu ele din momentul in care le primesc?
multumesc mult!
Discuție cheltuieli srl
buna
de curand am infiintat un srl. As dori sa stiu daca benzina poate fi decontata pe firma, care sunt conditiile, si ce alte cheltuieli mai pot face pe firma.
Deasemeni, care ar fi avantajele unui srl
Multumesc