avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate maiadorina

Activitate maiadorina

Buna ziua , va rog spuneti -mi am dreptul sa cer copie dupa statul de plata al administratorului asociatiei de proprietari si al presedintelui ? toate sumele rezultate din incasari cu titlu de CHELTUIELI ADMINISTRATIVE sunt tinute la secret mai ceva ca un depozit cu munitie de razboi . multumesc , am sa revin cu alte intrebari
in urma mortii parintilor a ramas un cec cu clauza unul din mostenitori . doresc sa stiu daca se poate cere includerea lui in masa succesorala , iar in cazul in care se cere dar nu mai sunt banii ,cum se procedeaza ?multumesc ,daca se poate raspunsul pe e-mail ;maiadorina@yahoo.com
buna ziua ,va rog sa-mi explicati ce trebuie sa fac in urmatoarea situatie : am fost casatorita ,a rezultat un copil care in urma divortului mi-a fost incredintat , m-am recasatorit si in urma restructurarilor am ramas somera . vreau sa stiu daca sotului meu i se poate deduce din salariu intretinerea copilului ,tinand cont ca nu poarta acelasi nume ?
in urma unui divort fiica mea a incheiat un contract de mediere pentru un credit contractat in timpul casatoriei cu care a cumparat un autoturism pe care l-a vandut dupa 6 luni .banii obtinuti i-a folosit sotul ei . Din apr.2009 nu a mai achitat ratele la banca iar in momentul de fata fiicei mele ii face poprire pe salariu . CE trebuie sa faca ptr a-l obliga pe ex sotul sa plateasca ceeace s-a angajat in fata mediatorului