avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate Baloniu Catalin

Activitate Baloniu Catalin

Răspuns la discuția Succesiune
nu are mostenitori...din pacate...zic eu ca mostenes doar jumatate din averea unchiului///
Răspuns la discuția ipoteca de rangul 1
stimati domni disc despre o constructie tabulara si alta extratabulara...executorul va sol incuviintarea ex sil imob...va incepe procedura ..cind va intocmii procesul verbal de sit imob va constata aceasta constructie extratabulara...se vor evalua cele 2 costructii si daca ele apartin imprumutatului va putea sa vanda cele 2 constructii...cu actul de adjudecare se va adresa org abilitate sa intre in leg..concluzia este ca treb sa platesti imprumutul..
Răspuns la discuția Succesiune
intreb ...sotia decedata a unchiului meu rep zic eu de stat(nu are succesori ) nu are dreptul la o parte din dreptul de mostenire a unchiului meu????
din pacatedaca auto nu poate fi gasit resp identificat.......:"> in cazul acesta in conf cu 371 indice 5 lit b cod proc civ executorul va dispune inchiderea dos de ex silite
Răspuns la discuția Succesiune
poteti sa-mi spune-ti va rog daca il mostenesc pe unchiul meu in totalitate???
..din cite stiu eu cind se deschide succesiunea se declara mostenitorii ,iar dupa unchiul meu mostenitor as fii numai eu...sotia lui a decedat...
Răspuns la discuția Rectificare act de adjudecare
da executorul care a emis actul de adjudecare poate sa incheie un proces verbal pe 388 de constatare si indreptare a erorii respective , face parte integranta din acctul de adjudecare a imobilului.....
Răspuns la discuția Succesiune
nu sunt interesat de partea ei de mostenire ,pe mine ma intereseaza dc pot solicita dreptului unchiului meu ?vb de jumatatea lui
Răspuns la discuția Succesiune
nici sotia unchiului ..dar nici tatal meu nu mai este in viata.....eu sunt singurul mostenitor.....
Răspuns la discuția executari silite numai VARA???
sunt doar discutii,dar in eventualitatea aparitiei unei legi de genul asta legiuitorul nu opreste executarea silita,dc vb de executare silita imobilira,executorul judecatoresc poate chiar sa vinda la licitatie publica imobilul ,sa elibereze actul de adjudecare,numai ca noul adjudecatar nu va putea da afara din locuinta persoana care locuieste acolo ......treb sa asteptam aparitia legii...
Discuție Succesiune
salutare ,
tatal meu a avut un frate care a murit inaintea sotiei,ei nu au avut copii si nu s-a facut succesiunea.
daca eu deschid succesiunea ,cum pot sa il mostenesc in totalitate pe unchiul meu??,exista martori care atesta faptul ca ea a renuntat la mostenire,nu exista testament,
Poate notarul sa o declare pe sotia lui renuntatoare doare pe baza de martori?
numai tatal meu acceptat mostenirea ,s-a ocupat de inmormintare si pomeni...