avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Activitate co_misaru

Activitate co_misaru

Discuție carte de munca
buna ziua

as vrea sa stiu unde se pastreaza cartea de munca la incetarea relatiilor de munca prin demisie. dupa ce ti s-a acceptat demisia, angajatorul nu trebuie sa-ti dea si cartea de munca, sau se trimite in alta parte?
multumesc
cum se pedepseste conducerea sub influenta drogurilor?cand se face dosar penal?
multumesc pentru raspuns. este valabil si in situatia unei persoane juridice? speta este urmatoarea:la un centru de primire a persoanelor fara adapost un beneficiar este vazut de unul din salariatii centrului ca poseda droguri. cum ar trebui sa procedeze ?
multumesc inca o data
exista obligatia legala ca o persoana sa denunte pe cineva ca poseda droguri?
băiatul meu are 20 ani. vreau să-i deschid un magazin, ceva....ce facilităţi îi acordă statul? am înţeles că statul ajută şi cu nişte bani...este adevărat?
Răspuns la discuția termen acceptare moºtenire
am fost la notar. nu ne-a întrebat nimeni de niciun termen. am fost informaţi că s-a deschis succesiunea şi suntem trecuţi în dosarul acela ca moştenitori. urmează să ne întâlnim cu toţii la o dată stabilită de comun acord.
Răspuns la discuția termen acceptare moºtenire
o.k. m-aţi convins. nu mai intru momentan pe forum.oricum m-am zăpăcit de când caut pe toate forumurile lămuriri. şi am primit numai descurajări. măcar mesajul dumneavoastră (aduţescu) mai îmi dă o speranţă. am să rămân cu acesta deocmandată. mai vorbim după......
am depăşit termenul de acceptare a moştenirii. chiar nu există nicio şansă, niciun tertip de a trece de condiţia asta?
Răspuns la discuția moºtenitori
asta înseamnă că nu mai avem dreptul la nimic?
Răspuns la discuția moºtenitori
pentru a face acceptarea expres prin declaraţie notarială există o limită de timp? nu putem face luni acest lucru?