avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 264 soluții astăzi
Forum Activitate florin sebastian

Activitate florin sebastian

Am avut concediu medical pina la data de 31 august 2014, urmand ca pe data de 01 septembrie sa reincep activitatea. Conducerea societatii m-a anuntat telefonic faptul ca trebuie sa gasesc alt loc demunca dupa terminarea concediului medical. Pentru a reveni la munca este nevoie sa depun o cerere catre societate, si care e timpul legal de depunere a acesteia? Exista o alta solutie de areveni la locul de munca? Ce se va intampla si ce trebuie sa fac in cazul in care nu sunt reprimit la munca ?
Discuție impozite
cum se impoziteaza conturile curente? se impoziteaza toata suma sau doar dobanda?
Discuție permis auto
Ce categorie trebuie sa aiba permisul auto pentru a conduce un tractor?
Pe ce drumuri poate fi condus un tractor?
Poate exista tractor neinmatriculat sa fie condus pe drumurile publice???
Răspuns la discuția pensii
eu asta am intrebat....va fi pensie care sa nu fie majorata? si daca da care este si de ce nu va fi majorata
Discuție pensii
se maresc toate pensiile? daca nu, de ce nu toate?
Răspuns la discuția bani pt nou nascut
mai exact e doar o alocatie...si cum se procedeaza?
ce bani primeste o mamica pentru primul nascut ?
Societatea are ca activitate principala.....8121-Activitati generale de curatenie a cladirilor.....iar ca activitati secundare, multe.altele.
Nu se poate desfasura decat activitatea principala? Pt celelalte trebuie alte aprobari?
Fara punct de lucru nu se poate? Dar daca se incheie un act intre administratorul firmei si persoana din localitatea unde vrea sa isi desfasoare activitatea? Acesta urmand sa ia autorizatia de functionare insa fara a mai deschide punct de lucru, fiind reprezentant al firmei(drept de semnatura si stampila)...avand in vedere ca activitatea nu se face face doar intr-un singur loc din localitatea respectiva.
Discuție Divort
Cum se poate desface casatoria in cazul in care sotul a plecat de acasa , si nu mai vrea sa revina?
Mentionez ca ambii au acelasi domiciliu, insa nu este locuinta lor. Ei nu detin proprietati mobile, si nici imobile. Cei doi nu au copii. Care sunt posibilitatile si care dintre ele este mai rapida?