avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Activitate primaria urziceni

Activitate primaria urziceni

ce legislatie permite intabularea parcelelor gratis in cadrul primariilor la cererea proprietarului de teren
Sunt functionr public la primarie, am fost promovat de la referent sp.cl.II, superior, tr.I , la consilier,cl.I,princip,tr.2 cu o marire de 5% la salariu,pastrandu-se salariul avut ,iar salariul in clasa in care am promovat este mai mic decat cel avut.Cum se va proceda incepand cu anul 2011 ?
Ce salariu voi avea ,cel stabilit acum,sau cel din clasa promovata care este mai mic decat cel initial.Ce fel de promovare este aceasta pe plus sau pe minus !!!!!!!!
Va multumesc.
cum vor fi scoase la concurs psturile pentru proiecte europene,de unde vor fi platite si cu ce salarii
as dori grila de salarizare pentru personal contractual cu SLD din primaria municipului cu 20000 de locuitori,si de ce salariile nu sunt la nivelul functionarilor publici.
Discuție
Care este salariul maxim pentru un asemenea post,si cum se va scoate la concurs?
Sunt referent de specialitate,III,grad I.superior,cu facultate de subingineri de 3 ani,in cadrul compartimentului achizitii,cu o vechime de peste 15 ani in achizitii (din toalul de 30 anivechime)cu un salariu de1300 lei iar colegii mei consilieri in cadrul aceluiasi birou cu aceleasi functii,cu salariu de 2000 lei.Am absolvit in iunie 2010 Facultatea de Stiinte economice,juridice si administrative-Drept de 4 ani.As dori sa stiu cum pot promova in functie ,conform vechimii si studiilor absolvite deoarece mai am 8 ani pana la pensie si am salariu mai mic decat un absolvent cu 3 ani de facultate la Spiru Haret fiind aprobati ca SLD.Salariul meu este cu 70 de lei mai mare decat al celor cu liceu si cu 700 lei mai mic fata de cei cu SLD.
Aceasta este legea romaneasca.Ce perspective ne va oferi legea noua de salarizare.Va multumesc.