avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate ralus12

Activitate ralus12

pentru a se monta centrala intr-un apartament este nevoie de acordul asociatiei, daca [proprietarul are deja separatie de gaze?
va multumesc
Discuție intrebare
buna ziua,

imi puteti spune daca in loc de lista de plata la o scara unde se fura in mod constant , proprietarii pot fi instiintati de plata cotelor prin posta, fara a se mai afisa lista de plata?

va multumesc
Răspuns la discuția nedumerire
va multumesc pentru raspuns.
se ocupa fostul presedinte pentru ca asa ii place, sa se bage peste tot.
si fostul presedinte are restante si cred ca tot acolo duce banii.

unde pot sa ma adresez pentru "practicile" fostului presedinte?
Discuție nedumerire
buna ziua,

sunt presedintele unei asociatii de propritari, unde exista un prejudiciu de aproximativ 58000 ron, defalcat in datorii catre furnizori

fostul presedinte al asociatiei ia bani de la restantieri si ii duce la executorul de la VEOLIA, chitanta se percepe pe persoana fizica, nu pe asociatie, nu anunta ca banii au fost duci acolo, etc...


intrebarea mea este: Este normal sa fie asa? Suma depusa de restantier la executor se scade din suma restanta?

va multumesc
daca o scara se desprinde de restul asociatiei, de ce acte are nevoie ca sa functioneze legal???
multumesc, dar unde gasesc actele necesare acestei actiuni

va multumesc
buna ziua,

as dori sa stiu care sunt actele necesare darii in judecata a unui proprietar care are restante
DACA, EU IN CALITATE DE NOU PRESEDINTE AM PRELUAT ASOCIATIA FARA CA VECHIUL ADMINISTRATOR SA PREDEA ACTELE EU POT SA SEMNEZ UN ACORD DE SEPARARE AL UNEI SCARI FARA ACELE ACTE?
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS.

ACUM DORESC SA MA AJUTATI CU ALTA PROBLEMA:

O SENTINTA DEFINITIVA SE POATE DA, DACA ASOCIATIA ARE DATORII LA FURNIZORI, LA NOI FURNIZORUL DALKIA ?
BUNA ZIUA,

V-AS MULTUMI DIN SUFLET DACA M-ATI AJUTA CU URMATOAREA PROBLEMA:

IN URMA ADUNARII GENERALE S-A HOTARAT CA UNA DIN SCARILE BLOCULUI SA SE SEPARE. ACEASTA SCARA A PRIMIT IN DATA DE 31.08.2010 O INCHEIERE JUDECATOREASCA PROVIZORIE.

INTREBAREA MEA ESTE: CE TREBUIE FACUT PENTRU CA SENTINTA SA FIE DEFINITIVA SI IREVOCABILA?