avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate jeidy

Activitate jeidy

Răspuns la discuția Se considera santaj?
Nu este chiar escrocherie , altfel nu as fi investit, dar intre timp am aflat ca ,cei care "au grija" de banii mei nu au fost prea corecti in trecut.
Pentru infractiunile mari care le-au facut au platit intr-o oarecare masura in fata legii.

Dar mie mi-au blocat banii investiti ,aici ar fi nedreptatea ,si eu cer doar sa imi deblocheze banii si sa imi dea banii inapoi, singura infractiune despre care as vorbi ar fi cea facuta fata de mine si eventual sa reamintesc cum au procedat in trecut.

Despre asta stiu autoritatile straine care au luat masurile cand a fost nevoie

acum mie mi s-a facut o nedreptate, mi-au inghetat banii investiti,
Răspuns la discuția Se considera santaj?
poate sa imi zica cineva aproximativ cat ar costa sa actionez pe baza legala si care ar fi procedura?
am fost exclus dintr-un mlm pe motiv ca nu am respectat termenii si conditiile lor
desi am respectat tot

fondatorii au mai fost implicati in alte sisteme piramidale care s-au dovedit a fi escrocherii
am dreptul sa ii anunt ca vreau mi se returneze banii investiti inapoi iar daca nu mi se returneaza o sa fac cazul public?

am voie sa cer mai multi bani decat am investit,pentru ca au incercat sa imi insceneze si sa ma lase fara bani,ori sa ii cer pentru mine ori o sa le cer sa doneze intr-un scop caritabil?

multumesc anticipat
Am investit bani intr-o companie si nu mai am acces la bani
in spatele companiei am aflat ca se afla persoane care au mai fost suspecte de frauda sau chiar anchetate pentru frauda

Eu am dreptul sa le cer banii si sa ii avertizez ca daca nu imi primesc banii o sa fac cazul public?

ce acte am nevoie pentru a deschide un site de pariuri online,unde sa lumea sa efectueze pariuri?
am gasit asta [ link extern ]
am mai intrebat si pe alt forum despre problema cu contractul nesemnat,nu stiu daca am voie sa postez un link cu mesajul de pe forum,deci o sa pun un citat de la raspunsul primit

" un contract nesemnat e un contract nul. va sfatuiesc sa vorbiti cu angajatorul si sa semnati contractul.da, poate sa va opreasca banii atata timp cat nu puteti proba ca lucrati pentru dansul. "
am pensie de urmas si lucrez pe perioada verii,am auzit ca daca lucrez trebuie sa anunt la pensii ca lucrez si numai primesc,pensie,am citit contractul de la pensia de urmas si nu am gasit nimic in legatura cu asta.
astept sfaturi

si multumesc anticipat
astazi am primit contractul pentru luna august,de contractul vechi(cel despre care am scris in primul mesaj) nu am aflat nimic,am revenit cu o noua intrebare.
angajatorul are dreptul sa retina banii pe motiv ca nu am semnat contractul?
mi-am gasit de lucru pe perioada verii cu contract ,dar problema este ca la inceputul lunii cand am completat contractul,am completat spatiile care erau de completat si pe ultima pagina trebuia sa semnez,eu nu am semnat ca nu eram sigur unde trbeuie semnat,au trecut deja 3 saptamani de cand sunt angajat,ce sfaturi imi puteti da?
am doar 18 ani si nu prea stiu ce sa fac

multumesc anticipat