avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate bingo100

Activitate bingo100

acum cativa ani am facut un credit cu ipoteca.am avut o perioada nefavorabila si am ramas restanta si contractul nostru a ajuns la executor. din septembrie am platit aproape lunar sume cuprinse intre 200 si 900 de euro. in luna iunie i s-a fact sotului si oprire pe salar circa 755 de ron,iar la sfarsitul lunii a fost pus apartamentul in vanzare de catre executor. intrebarea mea: este legal sa-i retina din salar si totodata sa puna si apartamentul in vanzare? cui sa ma adresez? la opc sau sa merg la un avocat?
este legal ca executorul sa-mi retina din bani din salar si sa-mi scoata la licitatie apartamentul in aceeasi luna?
daca intra sotul meu in postnatal,pe o perioada de un an,exista riscul sa nu mai fie primit inapoi? mentionez ca lucreaza inca la stat
Răspuns la discuția executare silita
am inteles.dar daca nu imi gasesc unde sa ma mut in 5 zile, exista vreo lege care sa ma lase sa stau macar o luna?
dupa ce mi se vinde apartamentul,cat timp am la dispozitie pentru a-l elibera?
Răspuns la discuția buna seara
luni la prima ora voi incerca sa fac tot ce m-ati invatat voi reveni sa va spun ce am rezolvat.
Răspuns la discuția buna seara
va multumesc mult tuturor pentru ajutor.
Răspuns la discuția buna seara
va multumesc mult
Răspuns la discuția buna seara
am fost dupa cateva luni la banca sa anulez cardul si contul pentru alocatie.acum alocatia copilului nu mai vine deloc. unde sa ma adresez?
Discuție buna seara
daca esti restanta la o banca,e legal ca acea banca sa retina alocatia copilului? me