avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Activitate coryna73

Activitate coryna73

Răspuns la discuția Obtinerea unui certificat pfa
multumesc din suflet
AS DORI SA SCOT UN CERTIFICAT PFA PENTRU A PUTEA ORGANIZA WORKSHOP-URI.
CE DOCUMENTATIE IMI TREBUIE, CARE SUNT TAXELE SI CARE ESTE SUMA MINIMA DE PLATA PE AN LA FISC CA PERSOANA PFA?
MULTUMESC ANTICIPAT
Răspuns la discuția Munca part-time, online
eu m-am inscris si acum astept sondajele, =D>
Răspuns la discuția Munca part-time, online
m-ar interesa mai multe informatii legate de aceasta activitate, eu caut ceva munca online pt ca am timp liber dupa ora 18 cand ajung acasa de la munca si cu net acasa chiar vreau sa scot un ban cinstit,
nu vreau sa ascund ceea ce as castiga, sa platesc impozit pe ce produc, pt a dormi linistita, dar intrebarea este, daca se merita? se ia doar 16% impozit sau si taxe ca tva, etc? intreb pt ca nu ma pricep si nu stiu daca renteaza sa imi iau un pfa dupa ce imi iau atestatul pt web design
Răspuns la discuția Bani pe INTERNET
Eu am cativa amici care chiar da clikuri si au ridicat ceva bani, dar trebuie sa fiti foarte atenti pe ce site-uri intrati pt ca multe sunt scam-uri (site-uri care nu platesc), eu activez pe 2 de incredere, nu am ajuns inca sa cer plata, incerc si vad ce iese, daca ma platesc este ok, voi continua, daca nu, cel putin nu am investit bani.
Adevarul este ca din cele serioase care chiar platesc, nu se aduna multi bani, pt un site pe care dati 4 clikuri zilnic, la un cent?clik, se plateste 1 cent, pe luna cam 1,2 dolari, daca sunteti pe 4 site-urio serioase, strangeti cam 5 dolari aproape lunar, vb este sa si plateasca.
Dar repet, mare atentie cu site-urile scam, sunt multe si dau teapa,
intocmai, la asta m-am si gandit, de obicei unde mi se cer banii, nu ma bag, va dau perfecta dreptate, la acest lucru m-am gandit si eu.
Nu este greu de inteles ce a explicat omul: el a negociat online sa primeasca la schimb un leptop iar el trimitea doua tel si o cam. Pagubitul a trimis produsele respective dar el a primit caiete si carti in loc de laptop. Eu zic cu adresa care o aveti de pe colet, mergeti si faceti o plangere la politie pt inselaciune, daca la adresa respectiva, se afla cel care a inselat, ok, daca nu, s-ar putea sa ramaneti cu paguba. Nu mai faceti tranzatii online de genul asta pt ca sunt multe persoane de rea credinta. parerea mea.
firma [EDITAT], cica plateste lumea intre 5 si 25 lei pe zi pt completare de formulare pt publicitate, dar inainte se cere 169 ron pt a trimite un cd cu aceste formulare si adrese, mie imi suna a teapa. Cine stie ceva, sa lase mesaj aici
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția WEB-DESIGN AVAND PFA
Multumesc mult pt lamuriri,