avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate oanabandreea

Activitate oanabandreea

Discuție Plata factura
Am un SRL si am achizitionat anul trecut de la societatea X in valoare de 100 lei(suma fictiva). Am platit o parte din bani, iar acum m-am trezit ca am penalitati, iar suma totala de plata este undeva la 300 lei.
Se pot baga penalitati avand in vedere ca am platit o parte din suma? Ce este de facut in situatia aceasta.
As dori sa stiu care sunt pasii pentru obtinerea fondurilor europene. Unde trebuie sa merg sa ma interesez? Sau un site oficial. Eu sunt din Bucuresti.
As vrea sa fac un parc de eoliene sau o pastravarie.
Baniuesc ca odata reintoarsa la munca, pentru demisie, inseamna si renuntarea la indemnizatie.
Multumesc mult pentru ajutor!
Am si eu o intrebare...momentan se merge dupa legea 53/2003?
Am sustinut examenul de licenta in cadrul Universitatii din Bucuresti si nu am fost multumita de o nota. Am depus contestatie, insa nu s-a rezvolvat nimic si nu am primit nici o explicatie. As dori sa stiu ce pot face mai departe, unde ma pot adresa?
Va multumesc
Răspuns la discuția Drumul de servitute
Traversarea se face pe un drum privat.
Practic cablul este pe gardul omului care mi-a dat permisiunea, iar cablul coboara de pe gard si trece pe sub pamant(adancime de 40 cm) pe acel drum privat si ajunge in curtea unui beneficiar.
Răspuns la discuția Drumul de servitute
Am uitat sa mentionez ca eu nu locuiesc pe acea strada.
As dori sa stiu cat mai multe despre drumul de servitute.
Problema este in felul urmator: am sapat o gropa(40 cm adancime) de traversare a unei fibre optice prin dreptul unei curti. Proprietarul curtii respective a acceptat sa fac traversarea prin dreptul proprietatii lui, insa un vecin de la 3 case departare mi-a spus ca ma da in judecata daca nu scot firul. Pot sa trec cu firul pe sus?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Autorizatie traducator autorizat
Va multumesc mut pentru raspuns. Chiar mi-ati fost de mare ajutor.