avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate coravio

Activitate coravio

Bună ziua !
Am comandat de la o doamnă haine de pe Facebook, plata efectuându-o on line.
A trecut o săptămână și nu am primit marfa, pe care doamna a zis că o trimite prin poștă, unde transportul este intre 3-5 zile lucrătoare.
Problema este că doamna nu mai răspunde la mesaje, m-a blocat și şi-a şters și contul.....Am numele real al dânsei.
Cum îmi pot recupera banii ? Menționez că sunt mai multe persoane în situația mea.
Vă mulțumesc !
Răspuns la discuția concediu medical in preaviz
va multumesc mult !!
unde este scris acest lucru ? codul muncii ?
Răspuns la discuția concediu medical in preaviz
dar exista scris undeva ceea ce mi-ati spus pt ca as vrea sa am hartia respectiva sa le arat
unitatea la care lucrez este in reorganizare judiciara si vreau sa stiu daca in acest caz se poate lua concediu medical fiind in preaviz ???
vreau sa stiu mai exista ccm unic la nivel national pe 2011
am omis sa mentionez ca societatea este in reorganizare judiciara
buna ziua ! as dori sa stiu daca se poate lua concediu de odihna sau medical in perioada de preaviz
mentionez ca se fac concedieri colective

Da, sotul a fost disponibilizat in februarie cand de fapt eu eram pusa pe lista de dispolibilizari dar am citit contractul cloectiv unic la niv national si acolo era specificat un articol cum ca in cazul in care masura de concediere ar afecta doi soti sa fie disponibilizat cel cu salar mai mic, in cazul nostru acela fiind sotul. Avand in vedere ca situatia este critica si se vor face iar concedieri m-am interesat sa vad daca este vreo portita pentru cazul nostru.