avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate george302

Activitate george302

Răspuns la discuția Acte pierdute
Asta pot sa o fac fara sa fiu asistat de un avocat?
Discuție Acte pierdute
buna ziua,

As vrea sa ma ajutati cu un sfat, sunt membru in organizatie sutdenteasca si din pacate am pierdut actele de infiintare si celelalte acte jurudice,care este procedure de recuperare. Mentionez ca astelnu pot obtine nici bilantul contabil.Ma intereaza o consiliere pt aceasta problema,consiliera va fi recumerata. Multumesc
Răspuns la discuția reziliere contract vodafone

Dumnealor refuza sa imi micsoreze abonamentul iar cand am incercat sa il inchid si sa platesc consecintele, au refuzat. Nu vor sa imi inchida abonamentul

Buna ziua,

Acum 5 am mi-am facut un abonament la vodafone, acum un an si jumatate mi l-am prelugit pe 2 ani de zile. Acum insa vreau sa imi inchid abonamentul, am sunat la vodafone si imi cere o taxa de reziliere de 150 euro. IN vara a aparut o lege, legea 161/2010 prin care aceasta taxa de reziliere este un abuz, ce ma sfatuiti sa fac? sa le platesc totusi acesti bani sau nu mai are rost sa o platesc.?
Va multumesc mult pentru ajutor

Sunt total nemultumit de serviciile pe care mi le ofera vodafone si vreau sa renunt la abonament insa perioada contractuala expira peste 5 luni. Dak nu il mai platesc ce poti? stiu k a aparut o lege prin care pot incheia un abonament unilateral. ce ma sfatuiti sa fac?
Răspuns la discuția se aplica legea transparentei?
Luni imi iau banii si marti fac cererea scrisa, voi avea grija de numarul de inregistrate ca sunt convins k nu am sa primesc niciun raspuns :d
va multumesc pentru ajutor:)

Sunt student in Universitatea Politehnica Bucuresti in anul 4, stau in camin in complex Regie. Sunt rezoltat de suma mare care ne este ceruta pentru plata regiei.Pnetru luna octombrie regia de camin este de 200 de lei in conditiile in care stau intr-o camera de 16 metri patrati si o impart cu alte 3 persoane, pe langa asta statul mai plateste si el 100 de lei pentru fiecare persoana. Un calcul simplu arata k energia consumata pe o camera(apa calda si curentul electric plus alte mici costuri) ajunge la suma de 1200 de lei. Mi se pare o suma mult prea mare si intreg dak pot cere administratiei costurile depaliate sau cum pot adresa instantei pentru a vedea exact cum stau lucrurile?
va multumesc pentru ajutor

Obisnuiesc sa joc jocuri de noroc pe internet si am castiguri insemnate :D De cateva zile un prieten imi spune ca a auzit el nu stiu unde ca nu sunt legale si ca se doreste a fi legalizate pentru putea fi impozitate. Dumneavostra ce parere aveti? Banii castigati imi sunt virati prin tranfer Western Union, acesti bani poti fi impozitati ca si venituri?
Răspuns la discuția probleme cosmote
Contractul cu cosmoteul a fost semnat pe un an si se prelungea automat dupa cum se intampla de obicei insa trecuse acea perioada de un an. Am sa contactez din noi si cosmote cat si firma de recuperari. Ati intalnit cazuri in care s-a ajuns in instanta?Va multumesc pentru informatii
Răspuns la discuția probleme cosmote
banuiam ca este mai mult la intimidare, mai ales k nu se complica ei pentru cateva sute de lei. am un singur bun pe numele meu in valoare de cateva sute de mii de euro iar salariul il primesc de la o societare care are sediul in alta tara. asa ca pot sta linistit.
Va multumesc mult pentru ajutor :)