avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Activitate gabytza84

Activitate gabytza84

Răspuns la discuția interdictie
a avut de executat 1 an si a fost eliberat conditionat,astazi s-a dus sa isi faca pasaport nou deoarece cel vechi ii expirase si i s-a zis ca are interdictie de a parasi tara 1 an de zile.
Discuție interdictie
buna ziua
prietenul meu a ispasit o pedeapsa cu inchisoarea pentru alcool la volan si a iesit de curand iar acum vrea sa vina in Anglia dar la politie i s-a spus ca are interdictie de a parasi tara....este posibil ca pentru aceasta pedeapsa sa i se interzica sa paraseasca tara,dupa ce a ispasit pedeapsa?
va rog ajutati-ma!!!!!!

cu stima
Răspuns la discuția cazier
as dori sa adaug ca dupa ce a aflat a sunat la IPJ Brasov ( este din Brasov) iar cei de acolo i-au zis ca nu au ce face deoarece ei asa l-au primit din Oradea unde a fost judecat pentru fals!!!!!
Discuție cazier
buna seara as dori niste sfaturi
Sotul meu este la inchisoare acum executa o pedeapsa pentru condus sub influenta bauturilor alcoolice,in trecut a mai avut o condamnare pentru fals si incercare de trecere a frontierei cu pasaport fals. Pana aici toate bune dar astazi a aflat ca pe cazierul lui pe langa fapta din trecut cu pasaportul mai apare ceva : posesie de droguri de mare risc !!!! iar el nu stie nimic de aceasta. Acum este ingrijorat deoarece mai are un pic si trebuie sa intre in comisia pentru eliberare si crede ca il va afecta. Nu stim ce sa facem dati-mi un sfat va rog trebuie sa fie o cale de a rectifica greseala!!!!!!
va multumesc!!!!!!
buna ziua
imi poate spune cineva daca sunt ceva proiecte in discutie privind gratierea unor pedepse????
as dori mai multe pareri
va multumesc
buna ziua
imi poate spune cineva daca sunt ceva proiecte in discutie privind gratierea unor pedepse????
as dori mai multe pareri
va multumesc
Discuție mica reforma
as dori sa stiu si eu daca MICA REFORMA aduce ceva beneficii persoanelor aflate deja in privare de libertate,pot beneficia de reducere a pedepsei???
este vorba de o condamnare de 1 an

multumesc
poate cineva sa imi spuna daca MICA REFORMA IN JUSTITIE aduce ceva beneficii persoanelor aflate deja in privare de libertate,li se poate reduce din pedeapsa???
este vorba de o condamnare de 1 an

multumesc
Discuție carnet anulat
buna ziua
un prieten a fost oprit de politisti si spre ghinionul lui era baut a avut alcoolemie 0.87 asta s-a intamplat acum 3 ani
in fine i-au luat carnetul si in iunie anul acesta a fost condamnat la un an cu executare drept urmare i-a fost anulat
as dori sa stiu daca se poate in cat timp va putea da de carnet din nou?