avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate stanbogdan23

Activitate stanbogdan23

Răspuns la discuția Sediu
pai este un ap cu 3 camere destul de spatios
Discuție Sediu
Buna ziua , locuiesc intr-un apartament inchiriat . vreau sa imi deschid o firma si vreau sa fac ca sediu social si administrativ al societati in apartamentul in care locuiesc. problema este ca propietarul apartamentului are declarat sediu societati sale acel apartament. Pot face si eu sediu in acelasi apartament? chiar daca figureaza ca avand sediu o alta firma ? Proprietarul mi-a zis ca este de acord, ideea e doar daca e legal.
Discuție Deschidere SRL
Buna ziua , asi vrea sa imi spuneti si mei concret care este diferenta dintre a deschide un srl o data cu punctul de lucru si a deschide mai intai srl si ulterior punctul de lucru. Am inteles ca asi scuti timp si ceva bani...se mai platesc niste taxe. Concret care este diferenta financiara. Multumesc
Răspuns la discuția administrator si contabil
Multumesc frumos :)
Sunt pe punctul de a infiinta o societate (srl) si sunt curios daca pot indeplini si eu si asociatul meu amandoi functia de administrator al firmei. Putem avea drepturi egale?
am o cunostinta care a terminat Marketing , este licentiata si a facut si masterul are experienta in contabilitate... intrebarea mea este : Pot face un contract de colabolare cu ea pt a tine contabilitatea firmei mele ?
deci de inceput trebuie facut pasul deschideri srl ...a alcatuiri actului constitutiv... (toate demersurile pana la declararea punctului de lucru), atunci urmand sa inchei acel contract de inchiriere dintre beneficiarul spatiului si societatea mea care este in curs de formare...nu?
Multumesc frumos:)
Urmeaza sa imi deschid un srl in maxim 3 saptamani, avand ca domeniu de activitate comert, voi inchiria un magazin intr-un centru comercial...intrebarea mea este : Cum pot face un contract inainte de definitizarea societati pt a avea contractul de inciriere al spatiului trecut ca punct de lucru in societatea? Am inteles ca am mai multe benefici daca o data cu deschiderea srl am introdus si punctul de lucru. Se poate face un contract la notar intre beneficiar si mine (persoana fizica) avand in vedere contractul de inchiriere?
Cum se redacteaza actul constitutiv intr-un srl ?
Discuție este posibil
Vreau sa imi deschid propria afacere si vreau sa fiu si Administratorul societati mele .Eu in prezent sunt angajat la o firma si asi dori sa imi pastrez si
acest job , Pot fi administratorul propriei firme si angajat in continuare la societatea care activez ?