avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate oana_ingrid29

Activitate oana_ingrid29

buna seara. In primul rau va multumesc pt raspunsurile dvs si revin cu o noua intrebare. Daca firma la care am lucrat a inchis punctul de lucru unde activam eu,dar firma isi desfasoara activitatea in alt loc ma poate da in somaj?va multumesc frumos
As mai avea o intrebare. angajatorul ma poate da in somaj? Si daca poate sa o faca ce se va intampla ?
multumesc frumos pt raspunsul dvs la aceasta ora tarzie.
Buna seara,ma numesc Madalina si am o nelamurire.
Am un baietel de 1 an si 11 luni si am ramas insarcinata in 2 luni.Beneficiez de indemnizatie pt baietel si as dori sa stiu daca o beneficiez si pt al doilea copil de indemnizatie?
Răspuns la discuția Accident cu victima
va multumesc pt raspuns. sotul meu nu este vinovat ,din cercetarile politiei rezulta ca celalalt sofer este vinovat....nu i s-a intocmit proces verbal,a dat decat o declaratie cum s-a intamplat accidentul.
buna ziua. De curand sotul meu a fost impilcat intr-un accident auto cu victime, A sunat la 112, a venit politia , s-a facut masuratori, s-au luat declaratii. In urma tuturor investigatiilor s-a constat ca sotul meu nu a fost vinovat .Celuilat sofer i s-a facut dosar penal. Sotului meu i-a fost luat permisul,dar are dovada. in fiecare luma trebuie sa faca 200 km pt o noua dovada. nu inteleg de ce ia luat permisul daca in fiecare luna i se elibereaza dovada, pana la solutionarea procesului celui anchetat?va multumesc
buna ziua, ma numesc Lungu Madalina si am si eu o intrebare. As dori sa stiu unde ma pot interesa daca o persoana ca a decedat a avut propietate sau nu, persoana decedata fiind tatal meu. Mentionez ca parinti mei erAU despartiti de cand aveam 8 ani. Daca tatal meu avea propietate pot sa intru in posesia ei?VA MULTUMESC....
Buna seara. Ma numesc Madalina Lungu si in urma cu apoximativ 2 LUNI am avut un accident cu un utilaj neasigurat. FIRMA CARE DETINEA UTILAJUL MI-AU DAR O POLITA DE RASPUNDERE CIVILA CARE ACOPERA DAUNELE DAR...CEI DE LA ASIGURARI IN CER NISTE ACTE CARE EU NU LE DETIN CUM AR FI copie C.I. sofer vinovat , certificat (atestat) conducator utilaj vinovat, declaratie sofer utilaj vinovat, fisa utilajului/foaia de parcurs, copie contract de executie dintre firma executoare si beneficiarul lucrarii unde s-a petrecut evenimentul, declaratie asigurat daca drumul respectiv era semnalizat corespunzator sau restrictionat circulatiei.
FIRMA ESTE DIN TG MURES,AM DECAT UN NR DE FAX SI UN NR DE MOBIL LA CARE NU RASPUNDE NIMENI.NU ERA NORMAL CA FIRMA DE ASIGURARI SA CEARA ACESTE ACTE FIRMEI DIN TARGUL MURES?
CE POT FACE EU ACUM?

Răspuns la discuția Accident cu un utilaj tip freza
multumesc pt sfaturile dvs. ieri am fost la asigurator pt a deschide dosarul de daune.au deschis dosarul dar trebuie sa astept raspuns cu privire la polita ,dar este buna sau nu...cred ca nu am sanse...dar voi astepta sa vad ce se intampla....inca o data pt sfaturile dvs.
Răspuns la discuția Accident cu un utilaj tip freza
multumesc frumos pt sprijinul dvs.maine am sa merg la asigurator si o sa vad ce taspuns o sa-mi dea.inca o data va multumesc.