avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate mihayu78

Activitate mihayu78

daca am contract cu 4 ore trebuie sa mai lucrez 20 zile daca imi depun demisia?
multumesc frumos domnule tudorvaleriu sunteti un adevarat ajutor la necazul omului.....sanatate si spor la raspunsuri in continuare!!!
azi mi s-a respins dosarul pt 30% somaj dupa angajare pe motiv ca contractul meu este de 4ore pe zi!!!au dreptate????X-(X-(X-(:O
multumesc frumos ca m-ati adus cu picioarele pe pamant!!!sincer ma gandeam sa-i mint dar e mai bine sa fiu cinstit pina la urma......o zii buna
deci ce-l mai bine e sa anunt la ajofm!?problema este ca au trecut 3 zile de la semnarea contractului!mai pot beneficia de 30%din somaj dacanunt acum?
nu poti pati nimic.trebuie insa ca animalul(cainele)sa fie inregistrat la asociatia de proprietari,nu poti primi amenda daca nu s-au facut cercetari in prealabil si doar pe baza reclamatiei nu se poate da amenda!ca poti lua amenda...latratul cainelui trebuie sa depaseasca vreo70 decibeli(din cate stiu eu).ce-l care te-a reclamat trebuie sa obtina un certificat de ,,zgomot,, din cadrul directiei din primarie(costa 100 rol)si in baza acestui certificat poti lua amenda...dar doar daca depaseste 70decibeli....mai pe romaneste:daca faci contestatie---CASTIGI
daca nu anunt la somaj ca m-am angajat, pot lua in continuare indemnizatia de somaj?
pai si uzura electrocasnicelor care imi apartin din casa cum o recuperez eu atita timp cit eu nu primesc nici o suma din chiria perceputa de el chiriasilor,succesiunea facindu-se doar pe apartament nu si pentru bunuri tatal neavind nimic in casa totul fiind platit si cumparat doar de mine?cum pot eu obliga legal chiriasii sa nu se foloseasca de aragazul meu frigiderul meu..etcfara sa le incui:training:
sintem 2frati care au primit ca mostenire la decesul tatalui(unic proprietar) un apartament cu 3camere.s-afacut succesiunea la notar fiecaruia revenindu-i 1/2 din apartament.fratele sta in chirie in apartament locuind doar eu,iar toate bunurile existente in acesta sunt ale mele cumparate doar de mine.legea ii permite sa-si inchirieze jumatatea lui daca eu nu sint de acord?adica el vrea sa aduca un chirias in una din camere si sa primeasca o chirie pt aceasta,urmind sa se foloseasca de aragaz,frigider tv,cablu,etc.mentionez ca apartamentul nu a fost impartit in genul:camera asta e amea asta e ata,nu exista o delimitare in actele de proprietate.cum pot impiedica legal inchirierea jumatatii lui?