avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Activitate andreea nitescu

Activitate andreea nitescu

Buna ziua,
Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea mea:Este posibil ,cu acordul locatarilor din bloc sa cumpar uscatoria care se afla in perete cu dormitorul meu, prin despagubire a tuturor locatarilor?
buna ziua,
Pe data de 18 ,luna curenta ma reintorc la serviciu dupa 2 ani de concediu de crestere copil. Am fost anuntata ca salariul se modifica de la 1800ron cat aveam inainte de concediu la 1200 pt. ca e criza. Intrebarea mea este daca este legal asa ceva. Stiu ca timp 6 luni dupa concediul de crestere copil nu pot modifica salariul anterior. Este adevarat?

Multumesc anticipat!
Discuție bun comun
Buna ziua,

Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea mea-Dupa cat timp de la casatorie,un bun dobandit inaintea casatoriei devine bun comun.Mai exact un imobil dobandit inaintea casatoriei dupa cat timp devine bun comun?
Buna ziua,

In 17 aprilie 2009 am dat nastere unei fetite si ca urmare am intrat in concediul de crestere copil pentru doi ani. Intrebarea mea este :Cand o sa incasez ultima indemnizatie?
Buna ziua,
Am o intrebare la care nu am raspuns: Dupa intocmirea actelor de vanzare-cumparare a unui imobil, noul proprietar este obligat sa se inscrie la Rol-ul Fiscal? Cu alte cuvinte-daca se dobandeste un imobil este posibil sa nu se declare la Rol?Sau acest lucru se face automat?Va rog mult sa ma ajutati.
Multumesc anticipat!
Buna ziua,
As dori sa stiu daca se poate intocmi un document legal prin care o mama isi incredinteaza copilul (spre crestere)bunicilor materni in conditiile in care aceasta va deceda .
Buna ziua,
As dori sa stiu cum pot afla proprietarul unui imobil care banuiesc ca a fost vandut prin act de vanzare- cumparare fratelui meu,de catre parintii mei fara ca eu sa stiu,in conditiile in care nu cunosc numarul cadastral al imobilului pentru a cere un extras de informare?