avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1883 soluții astăzi
Forum Activitate ancastefan2008

Activitate ancastefan2008

Răspuns la discuția Pensie urmas
am inteles,multumesc frumos pt raspuns,si pana atunci nu poate beneficia de nimic,doar din 2018 ,nu ??? :-/
Răspuns la discuția Pensie urmas
anul nasterii soacrei mele este 11oct1957

31 ianuarie 1958 anul nasterii socrului meu,07.11.2013 anul decesului

Discuție Pensie urmas
Buna,as avea o intrebare daca se poate sa ma sfatuiti : oare daca socrul meu care din sept.2011 a beneficiat de pensie pt invaliditate ,si pensie de handicap ,(avand peste 30 de ani in campul muncii ),pana in noiembrie 2013 cand a decedat,soacra mea nu poate lua dupa el pensie de urmas??? a primit 6 luni de la casa de pensii pensie de urmas, jumatate din pensia lui (socrului) de invaliditate,precizez ca ea nu are pensie,si nici ani suficienti pentru a avea pensie? oare ea nu ar avea dreptul la pensie de urmas ci doar la acele 6 luni??? :( va multumesc :(
Răspuns la discuția Beneficiez de ccc?
Multumesc pentru raspunsuri!!!
Răspuns la discuția Beneficiez de ccc?
Multumesc pt raspuns,dar la cealalta problema ,?ca nu a platit patronul nimik pentru mine dacat pe luna ianuarie,nu ma afecteaza pe mine?nu trebuie ca sa platesc eu sau sa nu cumva sa nu mai beneficiez de ccc din cauza asta,are vreo legatura cu mine,ma afecteaza asta?multumesc mult !!!
Buna ziua,am si eu o nelamurire,am lucrat la o firma din anul 2011 pana in 26 noiembrie 2013,toate actele in regula ,din 26 noiembrie 2013 pana in 25 ian 2014 cand m-am angajat la o alta firma nu am lucrat nicaieri,acum lucrez la firma respectiva din 25 ian 2014 si sunt insarcinata in 6 luni jum,la sfarsitul lui decembrie ar trebui sa nasc,zilele trecute am aflat ca nu mi sa platit nimik nicaieri pt finante si nimic ce tine de taxe pt mine,acum intrebarea mea este ...mai beneficiez de ccc de 2 ani de zile cand voi naste,sau nu?astept un raspuns,sunt trimisa de la o usa la alta pt informatii !!!!
Discuție Program bar
buna as dori sa deschid un bar intr-o comuna la curte cu orar non stop am nevoie de acordu vecinilor?si de ce autorizati mai am nevoie
buna ziua as dori ca sa stiu daca nu lucrez,si platesc cartea de munca in continuare fara sa am intrerupere ,pot beneficia de concediu de crestere copil pana la doi ani si de indemnizatie,daca da va rog sa imi spuneti cam ce si unde ar trebui sa platesc pentru a beneficia de aceasta,va multumesc si astept raspuns.,o zii buna
buna ziua imi poate spune cineva in cat timp se prescriu amenzile de circulatie
Răspuns la discuția somaj
va multumesc de raspuns