avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Activitate mitica59

Activitate mitica59

in ce conditii se aduna la vechimea in munca si anii de facultate in vederea iesirii la pensie
dupa ce lege(act normativ) se stabileste salariul unui functionar public care a promovat in clasa.
multumesc
care sunt pasii ce trebuie intreprinsi pt promovare in clasa
am solicitat copi la primarie dupa titlul de proprietate al unui cetatean pe care doresc sa-l dau in judecata pt anulare titlu dar functionarii de aici mi-au spus ca nu au voie sa dea asemenea date,si sa ma adresez instantei care poate solicita aceste date
.Estecorect ?
Discuție poprire
se poate face poprire pe -pensii pt limita de varsta,venit minim garantat,subventie incalzire,pensii pe caz de boala,alocatie de sustinere si alocatie complementara
pentru amenzile neplatite.
este legal ca un referent clasa a III-a pe post de contabil sa efectueze si controlul financiar preventiv in cadrul acelei institutii (primarii )
asdori sa stiu caresunt documentele pecare o primarie trebuiesa le depuna pt emitere titlul de proprietate pt terenuri forestiere si la ceinstitutie
va rog sa-mi spuneti care sunt pasii care trebuiesc intreprinsi pentru transformare post contractual in functie publica
va multumesc
in art.mentionat nu sunt enumerate contraventiile care sunt sanctionate alternativ cu amenda sau munca in folosul comunitatii.
as dori daca ma poate ajuta cineva cu o enumerare aacestor contraventii.
am obtinut hot. cons. judetean pt . un teren forestier
care sunt pasii si de ce documente am nevoie pt obtinere titlu de proprietate