avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 658 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan12

Activitate bogdan12

in plus, eu vreau sa achit diferenta pana la 5300, fara cheltuielile de executare. in instanta am vreo sansa sa anulez aceasta declaratie?
nu e imprumut. e o datorie la intretinere. eu n-am vrut sa dau declaratia respectiva, am fost amenintat atat eu cat si familia mea. sa inteleg ca nu mai pot face nimic?
scrie ca eu recunosc debitul pe care il am fata de ... in valoare de 5300 de lei si ca ma oblig sa il achit in 3 luni si sunt de acord ca in caz contrar sa raspund patrimonial. am primit somatie de la executor si adresa de proprire salariu. ce pot fac
1. sa inteleg ca acea declaratie nu poate fi retrasa si nici contestata?
2. cum se procedeaza pentru a contesta executarea silita?
Buna ziua.
In urma cu un an am incheiat o declaratie notariala pe propria raspundere pentru o suma de 5300Ron. Aceasta a fost incheiata ca urmare a unor presiuni si amenintari. Am achitat 400 de ron prin banca, apoi in august anul acesta inca 1800ron (de doua ori cate 900 ron) direct acelei persoane, fara acte. Acum nu recunoaste platile facute si a inceput executarea silita. Intrebarea mea este daca se poate si care este procedura de retragere a acelei declaratii notariale si cum pot impiedica executarea silita? Trebuie sa dovedesc ca acea declaratie am dat-o ca urmare a unor amenintari sau se poate retrage pur si simplu?
taxa de deblocare roti nu este considerata amenda. Procesul verbal este incheiat de reprezentantii respectivului srl sau de politia comunitara/locala?
in cate exemplare a fost incheiat contractul?Exista si un exemplar stampilat si semnat de ambele parti? Daca da, acesta este valabil.
Mai mult ca sigur apelul telefonic a fost inregistrat. Mai mult, dumneavoastra ati fost anuntat de acest aspect si ati consimtit inregistrarea apelului in care contractul "s-a semnat" la telefon. Cel mai bine ar fi o intelegere amiabila cu respectivul operator, altfel puteti fi actionat in instanta, mai ales daca in orasul respectiv este semnal. Oricum, sunt sanse f mici sa vi se rezilieze contractul fara sa achitati clauzele de reziliere, care sunt destul de mari.
Răspuns la discuția subventii apia
sunt mai greu de gasit informatiile acolo, si poate nici nu sunt actualizate... platile se fac in transe, pe diferite capitole. Dumneavostra va referiti la plata pe suprafata, cel mai simplu este sa mergeti la serviciul SAPS de la APIA, judetul de care apartineti si sa va interesati. Nu sunt informatii confidentiala, iar daca stiti codul fiscal al asociatiei se poate afla in 2 min. Puteti incerca si cu o ciocolata, pentru ca altfel puteti afla raspunsul in 30 de zile...