avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Activitate georgiana sima

Activitate georgiana sima

Răspuns la discuția curs fiscalitate si contabilitate
un curs editat
buna ziua ma poate ajuta cineva cu un curs complet de fiscalitate si contabilitate?va rog mult.multumesc
Discuție radiere masina
am urmatoarea problema:am o masina (o dacie)si vreau sa o inmatriculez pe comuna,sa circul cu ea doar in comuna unde locuiesc,doar ca cei de la primarie mi au spus ca asa ceva nu se poate,dar nu inteleg de ce ca am prieteni din alte comune care au putut.as vrea o baza legala daca ma poate ajuta cineva va rog mult.multumesc
Discuție radiere masina
am urmatoarea problema:am o masina (o dacie)si vreau sa o inmatriculez pe comuna,sa circul cu ea doar in comuna unde locuiesc,doar ca cei de la primarie mi au spus ca asa ceva nu se poate,dar nu inteleg de ce ca am prieteni din alte comune care au putut.as vrea o baza legala daca ma poate ajuta cineva va rog mult.multumesc
Răspuns la discuția itm
pai asa am auzit de la sefa mea si de economistul unei societati.ma gandeam sa imi fac si eu cursurile pentru inspector in resurse umane:D
Discuție itm
buna seara am o intrebare,este adevarat ca fiecare societate care are angajati va fi obligata sa angajeze un inspector in resurse umane,odata cu noile schimbari legate de itm???
Discuție ordinul 3055
buna seara,am si eu nevoie de ordinul 3055/2009 si nu l pot salva in format pdf.nu imi permite calculatorul.as avea nevoie de el in word.ma poate ajuta cineva?multumesc
Răspuns la discuția chitante persoane fizice
multumesc mult pentru ca m ati lamurit.da societatea functioneaza ca societate comerciala.De ce?
Discuție chitanta
in ce situatii se pot emite chitante de catre persoane juridice catre persoane fizice?
buna ziua,poate ma ajuta cineva cu urmatorea problema.pentru o gradinita particulara care lucreaza pentru persoane fizice trebuie casa de marcat?este incorect daca s au taiat chitante?pana in prezent s au taiat doar chitante fara factura.ce amenda risca societatea ,daca este incorect? multumesc anticipat