avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Activitate bso

Activitate bso

Discuție radiere auto
buna,imi poate zice cineva ce acte imi trebuie pentru a sterge masina din baza primariei unde este inregistrata,eu am vandut-o in alt judet,fara a face cu aceea persoana contractul de vanzare-cumparare si nici nu i-am dat cartea de indentitate a masini.va multumesc
deci deja mi-a expirat condamnarea,pot sa dau din nou pentru obtinerea unui nou permis sau mi se restituie tot pe cel care lam avut
se anuleaza permisul de conducere daca in urma hotararii judecatoresti definitva am fost condamnat la un an cu suspendare+3ani proba,pentru conducere de peste 0.80in aer
Răspuns la discuția sentinta penala
nu mai tin minte nr dosarului iar numele nu vad unde sa il scriu
Discuție sentinta penala
stie careva cum pot sa imi vad care este sentinta penala
Răspuns la discuția Cale de atac?
m-au acuzat ca am condus sub influenta bauturilor peste limita dar nu au probe concrete ,pe baza procesului verbal la care am cerut expertiza pt semnatura si am primit un rasp ca nu se poate descifra si cgiar daca l-as fi semnat eu,ei nu trebuiau sa ma puna sa-l semnez in seara aia fiind sub stare de brietate si pe baza unei poze,un pasager care se afla si el in masina nu la recunoscut pe cel care a condus masina dar stia cum se numeste .pe baza acestor probe m-au acuzat,problema e ca cel care a condus autoturismul nu se afla in acel moment la masina pt ca am ramas fara combustibil iar eu ma aflam pe locul din fata si am coborat pe partea soferului
Discuție Cale de atac?
buna,in urma raspunsului dat de judecator adica un an cu suspendare plus 3 de proba,as putea face recurs sau apel,dar problema e ca nu stiu cat timp va dura pana cand stiu raspunsul final si daca imi mai adauga ceva sau mai scurteaza din pedeapta,as dori un raspuns cu care sa ma lamuresc sa stiu ce este de facut daca sa fac sau nu apel/recurs.multumesc!
Răspuns la discuția martori
ok se prezinta si instanta considera ca nu spun adevarul,vor mai fi amentati?au primit amenda pentru marturie mincinoasa si au depus contestatie
Discuție martori
am 4 martori doar ca 2 dintre ei nu sunt in tara .ma gandesc ca vor declara adevarul ca si pana acu.in caz ca judecatoriima vor gasii vinovat, cu martorii ce se va intampla,ei au primit amenda administrativa de la prim-procuror daca nu se prizinta,ce pot pati?