avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters173837

Activitate ContSters173837

Răspuns la discuția IDENTITATE FALSA
Nu am fost vatamata ,ci doar mintita.Asadar e ceva foarte moral si legal ca oricine nu poate sa se prezinte la scoala sa-si trimita rude sau prieteni la teze...sau de ce nu....sa fie din oficiu promovati fara ca profesorul sa-i fi vazut vreodata la fata.....?!!!!!
Si asta nu un singur semestru ,ci 4 ani!!!
Răspuns la discuția IDENTITATE FALSA
Nu ma mai mir ca e plina tara de infractori,daca pana si cei care trebuie sa faca dreptate judeca totul in defavoarea celor vatamati.Sa nu mai vorbesc cate astfel de falsuri se comit la nivel de institutii superioare de invatamant,cu aprobarea decanilor si nimeni NU VREA sa stopeze acest fenomen. De aceea avem o tara de licentiati capsunari sau someri,si totusi.......lasam totul la aprecierea inspectoratului.....sau decanatului...ca deh.....acestia cu siguranta vor lua masuri drastice....doar incaseaza si ei miile de euro,ca domnul capsunar prefera sa dea 2000 de euro unui director sa promoveze,decat sa piarda contractul in strainatate si sa vina la scoala sa incaseze un 5 de mila(ca nu-l duce mai mult capul).
Dar chiar asa?!!!!!
Macar satisfaceti-mi curiozitatea,stimate domnule Marian si spuneti-mi SUNTETI JURIST?Daca raspunsul e afirmativ,imi pare rau ca am avut catusi de putina incredere in justitia romana.
Si daca asa se interpreteaza legile ,inclin sa cred ca e mai bine sa inchizi ochii la ilegalitatile pe care le vezi,decat sa le sesizezi organelor abilitate,care in final te vor scoate vinovat tot pe tine..cel care ai vrut sa lupti cu o caracatita mafioata din invatamant.
Multumesc tuturor pentru pareri.
Daca un diriginte trimite in locul unui elev pe o alta persoana sa sustina teze,lucrari de control,etc.pentru a putea promova elevul ce munceste in strainatate ,de ce sanctiune e pasibil?Se incadreaza in infractiunea de fals de identitate,respectiv profesorul indus in eroare poate fi asimilat organelor/unitatilor din art.145?In acest caz infractiune a e comisa de persoana ce nu are calitatea de elev,insa trimisa fiind de catre dirigintele elevului adevarat.
Răspuns la discuția cum se ajunge in magistratura?
Dupa obtinerera diplomei de Licenta trebuie sa sustina concursul de admitere la Institutul National al Magistraturii,daca reuseste face 2 ani ,urmeaza alt concurs de admitere in magistratura(pe post la o instanta).
Succes!
Dau eu anul viitor.Ai informatii suplimentare sau doresti sa afli ceva?
Nu inteleg care este scopul postarii acestei intrebari......????!!!!
Sincer...nu prea cred ca notarii vor sa indrume stagiari fara ca vreo cunostinta,ruda ,prieten sa-i recomande.Totusi ,daca va contacteaza cineva in acest sens va rog sa ma anuntati si pe mine ca as fi interesata (sunt an III Univ.Bucuresti).
Bafta!
Notele nu reflecta stiinta.
Tocilarii care iau 9 memoreaza,nu gandesc logic......sigur mai exista si exceptii.
Răspuns la discuția examen ptr grefieri
Stiti cumva ce salariu are o grefiera cu studii medii?
Multumesc anticipat!
Poate sa-mi zica cineva care e salariul unei grefiere cu studii medii(debutanta)?
Multumesc.
Buna ziua!
Va rog sa-mi impartasiti din experienta/auzite daca aceste verificari la domiciliu CHIAR SE PUN IN PRACTICA si daca da,te pot verifica si in zilele libere?!Decizia de a te verifica apartine angajatorului?E obligatorie sau facultativa?
Multumesc anticipat pt.orice raspuns.