avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate stafie m

Activitate stafie m

eu trebuia sa duc copilul de 8 ani la tribunal pt audiente in 9 decembrie
si fostul sot sa dus la tribunal si a depus o hartie ca sa nu il mai duc in audienta in procesul de vizitare minor va rog sa imi raspundeti daca o sa se ia in considerare daca fostul sot a deschis procesul in curs daca o sa-l mai audieze pe copil
. M ULTUMESC ANTICIPAT.
fostul sot a deschis procesul fond-partaj bunuri comune si eu nu imi dau seama din citatia primita daca eu sunt obigata sa-i platesc jumatate din cheltuielile de judecata si de timbru, si ce as putea face ca sa nu trebuiasca sa platesc aceste cheltuieli ,cum sa procedez sa nu ma olige sa platesc , cum sa fac sa dureze procesul mai mult ? Va multumesc anticipat . Imi sunteti de un real ajutor .
in procesul fond-program vizita minor mi sa cerut sa duc copilul de 7 ani la tribunal la audieri si vreau sa stiu cine o sa-l audieze ? ce intrebari o sa i se puna de judecatoare si daca o sa mai fie cineva in sala inafara de judecatoare si copil si daca o sa-l audieze intr-o sala de judecata? multumesc pt toate raspunsurile
vreau sa pun un martor care stie si vorbeste zilnic cu copilul ,in procesul vizita minor dar acel martor nu vrea sa vina [ o vecina sa vina ca martor] . vreau sa stiu daca o pot chema in tribunal si fara voia ei. va multumesc anticipat.
sunt parat in proces de vizitare minor si la prima infatisare mi sa cerut de d-na judecatoare sa duc copilul de 7 ani in audienta la ea si pe urma doi martori ,nu stiu cum sa fac o cerere de prezentare a martorilor pe care trebuie sa o depun la tribunal,va rog sa imi spuneti dumneavoastra cum sa fac aceasta cerere.multumesc.
Am avut un proces de vizitare minor deschis de fostul sot care a avut loc si la care sa dat si o hotarare judecatoreasca care este definitiva si irevocabila de 4 lunisi fostul sot a mai deschis un proces acum tot pentru program de vizita minor .Se poate asa ceva? de ce nu se tine cont ca este irevocabil?