avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1914 soluții astăzi
Forum Activitate andreiyy

Activitate andreiyy

Discuție Legal sau nu
Activitatea de video -chat este permisa in Romania sau este ilegala?
Răspuns la discuția evacuare
este vorba de fostul sot neproprietar
Discuție evacuare
Evacuarea unei persoane din apartament,ce a fost tolerata, si nu doreste sa plece, pe ce articol se bazeaza ? Care este legea?
Discuție srl
comodatul la infiintare srl trebuie sa fie atestat de avocat sau nu?
Discuție srl cod
pentru constructia de piscine ce cod pot trece
se poate trece la activitatea principala mai multe activitati sau se trece doar o singura activitate? va multumesc
Răspuns la discuția dovada sediu srl
necsaioan a scris:

Restituire conform carei legi? Date mai concrete, se poate!? La ceea ce spuneti aici, da, este suficient acest act.

imobilul face obiectul legii 10/2001.
este cumva necesar ,ma gandesc ,sa depun si un certificat de mostenitor al mostenitorului? va multumesc
ce act trebuie ptr a a face dovada de sediu in situatia in care proprietarului i-a fost restituit imobilul in natura prin dispozitia primarului? copia dispozitiei primarului?in dispozitie se spune:'' prezenta dispozitie face dovada proprietatii asupra imobilului .....''
Discuție mostenire
cotele fiecaruia sunt cele pe care le stabileste judecatorul sau cele pe care le solicita partile asa cum sunt ele prevazute de lege? cum se stabilesc ele ? va multumesc
Discuție licitatie
eu ca si persoana fizica pot organiza o licitatie? iar locul unde poate fi tinuta licitatia este lasat la aprecierea mea,adica pate fi si la mine acasa sau as putea inchiria un spatiu ptr asa ceva ? va multumesc
LALYM a scris:

nu e chiar acelasi lucru dar se asemana.
Cu placere .

care este diferenta ca as dori sa stiu? va multumesc