avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate ad2010

Activitate ad2010

as dori,daca printre utilizatorii acestui forum exista o persoana care a vandut/cumparat un apartament dupa 01.01.2011 sau un notar care a perfectat un ctr v/c apartament,sa-mi spuna ce a facut in privinta certificatului energetic si daca au scazut taxele notariale fata de 2010?
Răspuns la discuția dovezi in instanta
multumesc pentru raspuns
vorbesc despre un apartament din 1980,nu despre unul ce urmeaza a fi receptionat.
Răspuns la discuția dovezi in instanta
intr-un proces civil pot folosi mail-uri proprii,sms-uri din telefonul meu ca dovezi in instanta?
Răspuns la discuția salarii neplatite
registratura tribunalului
daca cel care cumpara nu este interesat de acest certificat,swe poate face tranzactia?
Răspuns la discuția salarii neplatite
revin cu alte intrebari.la registratura e o sictirita(o inteleg pe deo parte).stau la rand pentru o intrebare,nu ma lamureste,ma intorc cu o cerere completata("ce e asta?" )cu o fata stupefiata de parca ii ceream luna de pe cer,ma expediaza laconic sa fac copie dupa cerere si sa completez formularul nr.2 care se ia de la gardian.rog sa ma sprijiniti.cum tb sa arate cererea?nu-mi permit avocat,sunt somera.trebuie sa atasez documente?ce documente?in copie?originale?total am sta o ora la cozi,degeaba.
ce stiti despre aplicarea acestei legi?cine plateste acest certificat?vanzatorul?cumparatorul?as dori informatii despre acest subiect.
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare imobil
ce conditii tb respectate pt ca un contract v/c imobil cu clauza de habitatie viagera sa nu poata fi atacat?cele doua parti nu sunt rude.
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare imobil
multumesc.in legatura cu varsta?