avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate marianaragalie

Activitate marianaragalie

Nimeni nu raspunde ???
Răspuns la discuția Cine pe cine??? Recuzare!
Eu nu am sanse.
Dar judecatorul nu trebuia sa se abtina, intrucat este arbitru in doua dosare in care odata aceiasi persoana este inculpat si in altul reclamant?

Dosar penal ajuns la Curte de apel , presedinte si judecator.
Plangere a inculpatului din dosarul susmentionat impotriva procurorului ,ajunsa la Curtea de Apel in acelasi timp (6 zile diferenta ) si acelasi judecator instrumenteaza si cazul procurorului .
Cum se procedeaza la recuzare?


Răspuns la discuția Expertiza tehnica auto
Daca acest probatoriu nu a fost admis, eu nu pot singura si sa o prezint?
Poate ma indrumati unde pot face o expertiza agreata de instanta a unui autoturism implicat intr-un accident privind viteza, timp si distanta.
Reprezentanta nu ma poate ajuta decat cu ce scrie in cartea tehnica ,respectiv in cate secunde atinge suta de km.
RAR nu stie.
Serv.din cadrul Politiei Capitalei nu fac si nu stiu.
Răspuns la discuția Pro Bono
Multumesc
Am de toate inclusiv perseverenta.
Cand am intrebat pe forum speranta unui raspuns pozitiv era de 0.01% dar eram curioasa la comentarii, dar si astea lipsa.
Prin dec. tot pe forum am comentat ca inca din stadiul anchetei nu am apucat eu sa refuz avocatii cu state mari de plata , ca nu imi permit onorariu,ca m-au refuzat ei.
Concluzia mea: cuvinte mari constiinta, dreptate, etica, morala sigur le stiti definitia dar prioritar sunt interesele ca sa nu zic teama
Tara este prin ceea ce suntem fiecare,asa ca nu trebuie sa ne mai plangem.
Oare in alte tari tot asa e , sau e idealizat numai in filme cand un avocat lupta impotiva unui magistrat daca are dreptate ?

Răspuns la discuția Pro Bono
DA
Discuție Pro Bono
Dupa NUP la Parchetul de pe langa CA am ajuns la Curtea de Apel fond.
Daca cineva ma poate ajuta cu reprezentare pro bono sau cu un onorariu simbolic ( am tupeu si nu am bani).
Mentionez ca este impotriva unui magistrat .
Răspuns la discuția NUP MAGISTRAT
Si daca am inteles bine nu mai am nici-o cale de atac dupa?
Nici internationala?
Discuție NUP MAGISTRAT
La dosarul penal a unui magistrat am primit NUP, am atacat rezolutia in 20 zile la procurorul general si am primit tot NUP, urmatorul pas este instanta am inteles.
Exista termen ? Daca da , care este?.