avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1440 soluții astăzi
Forum Activitate nita_daniel

Activitate nita_daniel

Discuție Culpa comuna
Buna seara.
Am avut parte sa-mi fie busita masina. Cum s-a petrecut: am parcat masina cat mai in exterior si am plecat. Cand am revenit, masina busita...mentionez ca masina era parcata intr-un loc nepermis (trafic redus cu o singura banda de mers). Soferul autoturismului si-a recunoscut greseala, am mers la centrul de daune unde avea asigurarea si de acolo ne-a scos culpa comuna.
Cum sa fie posibil sa recunoasca ca este vinovat si sa ne scoata cu culpa comuna?
Intrebarea mea e cum procedez sa dau in judecata firma de asigurare?
Daca un dosar s-a declinat de la Judecatoria Botosani la Tribunalul Iasi vreau sa stiu ce demersuri trebuie facute.
Va multumesc
Ma intereseaza valorile pentru a incheia un contract de achizitie publica.
In baza carei Legi se ofera spor de toxicitate si spor de export? Am nevoie de baza legala pentru eliberarea adeverintilor.Astept ajutorul dumneavoastra. Va multumesc.
Discuție Notare
Buna ziua! Vrea sa fac notare deschiderii procedurii la OCPI Pascani.Stiti care sunt demersurile.Unde achit taxa de notare...... si ce mai este cazul.Va multumesc!
Daca nu achita cheltuielile de judecata in valoare de 2.000 lei ce se intampla?
Răspuns la discuția Partaj bunuri comune
Multumesc tare mult!
Răspuns la discuția Partaj bunuri comune
Daca au de recuperat cheltuielile de judecata?
Daca am o speta ca :

Solutie: Ia act de renunţarea reclamantei la soluţionarea cererii de reexaminare împotriva încheierii din 27.03.2012. Admite acţiunea, astfel cum a fost modificată, formulata de reclamantă. Admite excepţia netimbrării cererii reconvenţionale şi anulează cererea reconvenţională formulată de pârâtul reclamant II. Instanţa ia act că părţile declară că nu mai au nici o pretenţie de nici o natură una faţă de cealaltă. Compensează cheltuielile de judecată.
Intrebarea mea e care sunt urmatoarele demersuri? Va multumesc!
Cum trebuie formulat un raspuns la intampinare in comercial. A fost initiata o cerere de chemare in judecata si parata - debitoare a formulat o intampinare.Pasul urmator e sa fac raspuns la intampinare.
Ce trebuie sa urmaresc pt a formul un raspuns la intampinare?