avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Activitate what

Activitate what

Discuție procura
sunt parte vatamata intr un dosar penal problema este ca trebuie sa parasesc tara in februarie pentru ca muncesc in strainatate dar cred ca vom ajunge la inpacarea partilor,daca fac o procura unui membru din familie poate semna inpacarea in locul meu si sa nu se mai ajunga la tribunal, va multumesc
Discuție incaerare
pentru incaerarese poate da amenda administrativa mentionez ca dosarul este in faza de cercetare penala si sa nu se mai ajunga in instanta? va multumesc
Răspuns la discuția doua infractiuni
incaerarea sa produs intr-un bar; plangerea de distrugere a fost facuta de patronul barului care a fost si el inplicat si e acuzat si el de incaerare,eu am certif. medico legal de 16 zile ,nu am ripostat nu am distrus nimic,noi am fost 3 persoane ei au fost 8 pers.
Răspuns la discuția doua infractiuni
se poate da cu suspendare?
sunt acuzat de 2 infractiuni distrugere alin.1 si incaerare daca sunt gasit vinovat ce pedeapsa pot primi? va multumesc anticipat
Discuție distrugere
plangere la infractiunea de distrugere se poate retrage cu inpacarea partilor si sa se inceteze urmarirea penala?
cate zile de ingrijiri medicale poate da i m l pentru 2 coaste rupte si mai multe vanatai(6),echimoze din cunostinta dumneavoastra? va multumesc
Discuție cazierul
in anul 2002 am fost condamnat 2 luni cu suspendare pentru conducere pe drumurile publice sub influenta alcoolului spunetimi va rog reabilitarea se face automat de la sine , acum am cazierul curat?
Răspuns la discuția INCAERARE IN BAR
am scos certif. medico legal ,cei care m au agresat nu au nici o zgarietura ce probe sa aduc daca eu am stat in piciore cateva secunde de la inceperea altercatiei, politistti au luat declaratii si ne au dus la spital :(
Răspuns la discuția INCAERARE IN BAR
MOTIVUL CRED CA A FOST O ALTERCATIE MAI VECHE INTRE UN PRIETEN CE ERAM CU EL SI PATRONUL BARULUI EU AM CAZUT LA MIJLOC NUMAI PENTRU CA ERAM INPREUNA CU ACEST PRIETEN