avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate Fl0r3ntina

Activitate Fl0r3ntina

buna ziua,
va rog frumos sa imi spuneti cat timp pot sa stau in concediu medical (am un baietel de 3 ani si 4 luni bolnav de leucemie acuta limfoblastica) diagnosticat pe 01.01.2014, la 90 zile obtin avizul medicului expert, dar ma intereseaza cat timp o sa obtin acest aviz.
va multumesc!
Răspuns la discuția Inchidere SRL
care sunt actele doveditoare ale starii de faliment imminent?
Discuție Inchidere SRL
buna ziua,
cum pot inchide o firma(srl)?
mentionez ca sunt datorii de 20 000 lei dar si bani de incasat de la client.
in ultima perioada firma merge pe pierdere si vreau sa opresc aceste pierderi.
multumesc!
Răspuns la discuția revenire la indemnizatie
cand m-am angajat am luat o adeverinta si am suspendat indemnizatia(de la 1 august), alte venituri nu am.
Buna ziua,
eu am un copil de 1 an si 4 luni...si in luna august am luat decizia de a ma muta din bucuresti la alexandria...pt a ma angaja(eu cu copilul stau la socrii iar sotul in bucuresti).
imi doresc foarte mult sa ma intorc in bucuresti...am 3 luni de cand merg la servici.
intrebarea mea este daca nu imi gasesc de lucru in bucuresti pot sa ma intorc in concediu de maternitate?
va multumesc!
da am optat pt 2 ani
deci nu se mai poate face nimic
Buna ziua,
am un copil de 1 an si 2 sapt, eu am fost in concediu de crestere al copilului, si m-am angajat incepand cu data de 1.08.2012. se poate transfera indemnizatia si sa intre tatal in concediu de crestere copil?
Multumesc!
Buna ziua,
Daca renunt la indemnizatia de crestere a copilului care are 1 an si 6 zile primesc un bonus de 500ron? sau sunt alte beneficii?Multumesc
Răspuns la discuția penalizare pt nerealizare plan
Salariul este fix de 1500 net/8 ore.A semnat CIM si dupa 2 sapt de munca i s-a comunicat ca are un plan de 40 000 ron, pt a acoperii salariul fix de 1500 ron net, acest plan i-a fost comunicat verbal.Dupa realizare planului de 40000 ron se discuta de comision din vanzari.
Postul este de agent de vanzari.
Acum seful il ameninta ca ii ia 33% din salariu fix net pt nerealizare plan.
Răspuns la discuția penalizare pt nerealizare plan
dar nerealizarea planului(de vanzari) intra la abateri disciplinare?