avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate gabriela_bratu28

Activitate gabriela_bratu28

Discuție imprumut
am oferit unei pers o suma de bani,acea pers facandu-mi o promisiune scrisa cu data de inapoiere a banilor.data de returnare a imprumutului a trecut. ce sanse am sa imi recuperez banii?
Discuție imprumut
am oferit cuiva o suma de bani ,acea pers facind un act de mana,stabilind si o data pt inapoierea sumei.acea data a trecut si doresc sa stiu cum pot proceda si ce sanse am pt recuperarea sumei
Am fost casatorita de doua ori,din aceste casatori rezultind 2 fetite.anul trecut in martie sa pronuntat divortul,in urma caruia mi sa incredintat minora in virsta de 5 ani.ultimul meu sot,doreste acum sa intenteze proces pt incredintarea minorei.pot spune ca am incercat sa am o relatie de amicitie cu el,iam dat minora ori de cite ori a dorit,a venit in vizita de cite ori a dorit.ce sanse credeti ca are in conditiile in care eu posed un certificat medico legal datorita faptului ca ma lovit inainte de pronuntarea divortului,ca a venit peste noi in casa la ora 1 noaptea,creeeind un conflict,ce s-a soldat cu solicitarea organelor de politie,pot demonstra ca am avut grija de copila,aceasta primind numeroase premii la concursurile de dans unde a participat,petrcindu-ne sarbatorile de iarna in strainatate.am inteles ca dinsul a adoptat aceasta atitudine,datorita temeri ca s-ar putea ca noi sa ne hotarim sa ne mutam in strainatate.oare este atit de grav ca eu ca mama consider ca in alta tara poate sai fie mai bine decit aici,ca poate primi o educatie mai buna?ce sanse credeti ca s-ar putea sa aiba?
Discuție proces
am divortat anul trecut in martie si n urma divortului mi s-a incredintat minora in virsta de 5 ani.in prezent,fostul meu sot doreste sa deschida proces de custodie.ce sanse sunt ca el sa obtina minora?
am incheiat procesul de divort in 2010 si mia fost incredintata minora in virsta de 5 ani.se poate redeschide proces de custodie si ce sanse sunt?